„Mrholit začalo kolem 14:00, teploty se pohybují kolem tří stupňů pod nulou, silnice místy namrzají. Všechna auta máme venku a provádíme posyp. Opatrnost je zcela jistě na místě," řekl v neděli ČTK dispečer olomoucké správy silnic.

Problémy hlásí i na Prostějovsku.

„Vozovky namrzají kvůli mrholení, provádíme posyp vozovek. Je to špatné, musí se jezdit opravdu velmi opatrně. Mrholení přímo namrzá na vozovce," řekl dispečer prostějovské správy silnic.

Stejná situace je i na Přerovsku.

Máme úplně stejný problém, namrzá to všude, na Přerovsku i Hranicku, už jsou hlášeny i nehody. Jezdit se musí opravdu velmi opatrně," řekl dnes ČTK dispečer přerovské správy silnic.

Na situaci upozorňují i policisté na dopravním serveru. Především na Prostějovsku upozorňují na kluzkou vozovku a komplikovanou sjízdnost. Zvýšil se i počet nehod. U Kojetína na Přerovsku například na ledovce havarovala dvě osobní auta, stejně tak u Slatinic na Olomoucku.

U Krumsína na Prostějovsku havarovalo auto do stromu. Podle policejní mluvčí Ireny Urbánkové během nehody řidič utrpěl lehké zranění.

„Komunikace mezi obcemi Krumsín a Soběsuky byla uzavřena z důvodu velmi špatné sjízdnosti," řekla ČTK mluvčí.

Podle dopravních informací policie náledí zkomplikovalo dopravu například i u Určic a Žešova na Prostějovsku, kde v kopci stojí kvůli situaci na silnici dvě desítky aut.

Naopak na severu kraje na Šumpersku a Jesenicku se srážky podle dispečerů správy silnic nevyskytují. Cesty jsou tam holé a suché, pouze na Červenohorském sedle je silnice po chemickém posypu mokrá.