Na Olomoucku ležela zledovatělá vrstva sněhu s vyjetými kolejemi také na silnicích první třídy a na rychlostní komunikaci směrem na Mohelnici, přes den se situace zklidnila, přesto však řidiči museli být opatrní, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

V severních oblastech kraje jsou silnice první třídy mokré po chemickém ošetření, na silnicích nižších tříd je uježděná vrstva sněhu krytá posypem. Zbytky rozbředlého sněhu leží také na silnicích nižších tříd na Přerovsku a Prostějovsku.

V noci na dnešek havarovalo těžké nákladní vozidlo mezi obcemi Šumvald na Olomoucku a Tvrdkov na Bruntálsku. V sobotu dopoledne měl u obce Bělkovice na Olomoucku nehodu autobus, obešla se však bez zranění.

Po nehodě kamionu a osobního auta v Hanušovicích na Šumpersku zůstala v sobotu odpoledne zcela uzavřená silnice 369 z Hanušovic do Rudy nad Moravou.

„Kamion blokuje celou silnici. Při nehodě došlo k zranění jedné osoby," uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

Další kolize se stala v sobotu po 17. hodině na parkovišti u motorestu Studená Loučka u Mohelnice, kde do sebe narazil autobus a dvě vozidla, podle serveru dopravniinfo.cz se nehoda obešla bez zranění.

V kraji je oblačno, beze srážek, teploty se pohybují od minus sedmi do minus dvou stupňů Celsia.