Aktuálně jsou na Olomoucku všechny silnice sjízdné a průjezdné. Během dne silničáři zprůjezdnili i čtyři silnice spojující Hraničné Petrovice a Jívovou, Norberčany a Novou Vésku, Arnoltice a Veveří a Dalov s Horní Loděnicí. „Vozovky jsou zatím holé, suché. Ve vyšších polohách na nich zůstal inertní posyp, ale všechno je proplužené," uvedl dispečer olomoucké správy silnic. Upozornil však na novou výstrahu. „Od půlnoci má být silný vítr se sněžením, teoreticky jsme na to připraveni," doplnil.

Meteorologové na svých stránkách vydali výstrahu týkající se celé republiky, Olomouckého kraje nevyjímaje. Ta platí od dnešní 20 hodiny do zítřejší 22 hodiny.

V noci ze soboty na neděli by v Olomouckém kraji mělo být oblačno až zataženo se sněžením, na návětří hor i trvalejším. Nejnižší teploty by měly klesnout na –2 až –5 stupňů. Mírný jihozápadní až západní vítr o rychlosti 3 až 7 metrů za sekundu se bude měnit na severozápadní až severní a zesílí na čerstvý 5 až 9 metrů za sekundu, v nárazech kolem 15 metrů za sekundu a na horách bude o síle 20 až 25 metrů za sekundu.

V neděli meteorologové avizují zpočátku oblačnou až zataženou oblohu se sněžením. Během dne nás čeká proměnlivá oblačnost se sněhovými přeháňkami, na návětří hor bude sněžení trvalejší. Ojediněle se mohou objevit i bouřky. Nejvyšší teploty se vyšplhají na –2 až +1 stupeň, na horách –7 až –3 stupně. Vát bude čerstvý severozápadní až severní vítr o rychlosti 6 až 10 metrů za sekundu, místy s nárazy kolem 15 metrů za sekundu, na horách pak o síle 20 až 25 metrů za sekundu .