„Vzhledem k zhoršující se epidemiologické situaci a po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí v Olomouci se vedení Obce Velký Týnec rozhodlo zrušit plánovaný Lampionový průvod s ohňostrojem, který se měl uskutečnit ve středu 27. října od 17.30 hodin,“ oznámil starosta Velkého Týnce Petr Hanuška.

Stejnou středeční akci odvolali i v Grygově.

„Obec Grygov oznamuje občanům, že z důvodu zhoršující se epidemiologické situace a zpřísnění vládních nařízení se plánovaný lampionový průvod, který se měl uskutečnit ve středu 27. října 2021, ruší,“ hlásila obec.

Zrušili i lampionový průvod v Tršicích, a to kvůli velké nemocnosti dětí a karanténě několika tříd.

Za celý minulý týden podle údajů Ministerstva zdravotnictví ČR přibylo v Olomouckém kraji 1 927 nově potvrzených případů koronaviru. Před týdnem to byla polovina. Incidenční hodnota ukazující týdenní záchyt v přepočtu na 100 tisíc obyvatel v pondělí poskočila z 292 na 306. Vyšší je v rámci ČR tento ukazatel pouze v sousedním Moravskoslezském kraji – 310.

Přibývá covid pozitivních pacientů v nemocnicích. Počet nemocných, jejichž stav vyžaduje intenzivní péči, zatím není nijak dramatický. I ten však minulý týden vzrostl. Většinou se jedná o osoby bez očkování proti koronaviru.

V minulém týdnu přibylo v Olomouckém kraji i nemocných s akutními respiračními infekcemi. Relativní nemocnost se zvedla ze 1 627 v předchozím týdnu na 1 795. Na Olomoucku v minulém týdnu sužovaly záněty horních dýchacích cest 1 789 osob v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, horší byla situace na Prostějovsku – 2 546. Nejvíce marodí děti ve věku do pět let.