„Byla to makačka, hlavně začátek, cviky šly rychle za sebou, takže jsme byli hned zkraje hodně vyčerpaní," konstatoval závodník z Vysočiny Tomáš Kocourek. Mezi první úkoly, se kterými se zápasníci museli poprat, bylo například přitahování na hrazdě.

„Shyby byly na čas, já jsem jich udělal asi šestatřicet," prozradil mladík. „Jsme tady poprvé a máme ze soutěže skvělý pocit. Pro mě je tady hodně známých lidí a taky skvělá atmosféra i pořadatelé," pochválil Tomáš Kocourek.

Jednotlivé soutěžní disciplíny vychází z pestrého tréninkového plánu Gustava Frištenského, který v sobě obsahuje prvky posilování, atletiky i gymnastiky.

Siláci se utkali ve shybech na hrazdě, bench pressu na rovné lavici, skoku dalekém, bicepsovém zdvihu, přenášení různých břemen a v přehozu desetikilovým medicinbalem. „Jedná se o silou všestrannost, je to kombinace všeho možného. Kluci jsou úžasní, atmosféra je báječná, navzájem se povzbuzují.

Máme tady zápasníky z Prahy, z Brna, celé republiky," doplnila Zdenka Frištenská, praneteř Gustava Frištenského, která je vedoucí Litovelského muzea a také hlavní organizátorkou soutěže. Více informací na www.gustavfristensky.cz