Dobré místo pro život akci pořádá v neděli 7. září od 14 hodin v parku Flora u Fontány v Olomouci.

Na všechny příchozí čekají zajímavé soutěžní disciplíny, čichací soutěže, hmatové pexeso, slalom na invalidním vozíku, střelba na branku s fotbalisty Sigmy, překážková chůze se slepeckou holí a nebo také golf.

„Po registraci doplníme každý rodinný tým o jednoho z našich handicapovaných přátel: na vozíčku, nevidomého, neslyšícího či mentálně postiženého a společně jim vyrobíme fotografii celého týmu na památku," sdělila předsedkyně sdružení Dobré místo pro život Věra Novotná.

Podotkla, ještě že účastníci dostanou i kartičky hráčů SK Sigma Olomouc a na každé disciplíně pak obdrží podpis jednoho z nich.

V cíli na ně bude čekat trenér fotbalistů Leoš Kalvoda, který jim pověsí na krk perníkovou medaili a také dáreček pro celou rodinu.

Na konci celé akce vylosujeme tři rodiny, které získají volný vstup do Aquaparku Olomouc.

„Našim přáním je pomoci odstraňovat bariéry mezi lidmi. Lidé se chtějí potkávat, přátelit, ale mnohdy neví jak na to. Chtěli bychom proto dát Olomoučanům příležitost poznat, že mezi handicapovanými spoluobčany je celá řada lidí, které stojí za to mít za přátele," doplnila Věra Novotná.

Z hráčů SK Sigma Olomouc se nedělní Handicap Rally 2014 zúčastní Michal Reichl, Martin Blaha, Tomáš Janotka, Aleš Škerle, Václav Vašíček, Martin Šindelář, Jan Javůrek, Jan Rajnoch, Michal Vepřek, Jan Navrátil, Michal Ordoš, Tomáš Zahradníček a trenér Leoš Kalvoda.