Sigma žlutou zeď neprorazila a z Julisky veze jen bod

Praha/Olomouc – Fotbalová Sigma vstoupila do nového ročníku Gambrinus ligy remízou 0:0 s Duklou Praha. Hanáci sice byli po většinu zápasu aktivnějším mužstvem, ale vyložených gólových šancí si vytvořili jen velmi málo. Tu největší neproměnil v 72. minutě Adam Varadi.

29.7.2011 1

Miroslav Markovič z domácí Dukly (vlevo) a Aleš Škerle z Olomouce.Foto: ČTK

Jako by se čas vrátil o rok zpátky. Tehdy Sigma přivezla ve třetím kole loňské ligy stejný výsledek z Příbrami. Dukla tentokrát sice byla směrem dopředu o něco málo aktivnější než Příbramští, ale po většinu zápasu visela ve vzduchu jediná otázka. Překoná Sigma obranný val soupeře?

Velmi podobná byla i největší šance Sigmy. Před rokem před téměř prázdnou brankou pohořel Jakub Petr, tentokrát si drbe hlavu Adam Varadi.

V 72. minutě k němu propadl míč po centru Vepřeka a sklepnutí Janotky. S letní olomouckou posilou si však kulatý nesmysl na malém vápně zahrál na schovávanou a forvardova pravačka, která se chystala uklidit míč do odkryté brány jen promáchla.

Všechny pokusy byly marné

Jinak se Sigma proti žluté zdi prosazovala těžko. Několikrát to zkoušel aktivní Navrátil, v nadějných pozicích se ocitl několikrát v zápase Schulmeister, a Varadimu Vorel na poslední chvíli překazil souboj jeden na jednoho s brankářem Radou. Po standardních situacích zakončoval ještě v prvním poločase i vysunutý stoper Škerle, ale všechny pokusy byly marné.

Ligový nováček se ubránil a nechybělo moc, aby v závěru ukradl všechny tři body. Hanáky i sedmdesátku jejich příznivců, kteří se v dusném pátečním odpoledni vydali podpořit své barvy do hlavního města, v poslední desetiminutovce hned dvakrát nepěkně zamrazilo.

Poprvé po ráně Podrazského, kterou Drobisz s námahou vytěsnil. Podruhé pak po rohovém kopu o několik minut později, kdy se přece jen v jedné šanci za zápas zhmotnil jinak zcela neviditelný střelec Markovič. I v té chvíli byl ale olomoucký brankář připraven.

A tak utkání ani nemohlo skončil jinak než bezgólovou remízou.

Psotka: Věřím, že příště se naše útočná hra zlepší

Varadi litoval, že zmařenou šancí připravil Sigmu o 2 body

FK Dukla Praha – SK Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Franěk – Jiřík, Pilný. Bez ŽK. Diváci: 3857.
Dukla: Rada – Hašek, Mikula, Vorel, Švejdík – Malý (66. Podrazký), Šiml, Hanousek – Berger, Markovič (90. Sklenář), Svatonský (75. Vrzal). Trenér: Luboš Kozel.
Olomouc: Drobisz – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Hořava, Rossi, Navrátil (75. Jerome) – Petr (65. Bajer), Schulmeister (87. Nepožitek), Varadi. Trenér: Zdeněk Psotka.

Autor: Jiří Fišara

29.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
Brankář Sigmy Miloš Buchta
1 18

Buchta otevřeně o temné minulosti: Kvůli hazardu jsem dlužil 3 miliony

Počasí nepřeje řidičům, na silnicích spousta bouraček

FOTO / Mlhavé počasí a kluzké vozovky si vyžádaly od čtvrtečního rána na Olomoucku už několik dopravních nehod.

Horáček se setkal s disidentem, který držel hladovku proti Zemanovi

Kandidát na prezidenta Michal Horáček v rámci své moravské tour navštívil v Lipníku nad Bečvou i někdejšího disidenta Tomáše Hradílka. Ten se v nedávné době zviditelnil svou hladovkou, kterou se pokusil přimět současného prezidenta Miloše Zemana, aby znovu nekandidoval na úřad prezidenta republiky.

Vánoční trhy v Olomouci otevírají. Tady je PROGRAM

Tradiční vánoční trhy slavnostně odstartují 23. listopadu v centru Olomouce. Na Horním náměstí se během 30 dní vystřídá více než 40 hudebníků, chybět nebude ani zpívání koled s Deníkem.