Jeden z fanoušků dokonce napadl policistu, další provolával rasistická hesla.

Nejdříve kolem čtvrté odpoledne podnapilý muž z prařského Žižkova slovně a poté i fyzicky napadl na vlakovém nádraží policistu z antikonfliktního týmu.

„Napadený byl oblečen v civilu s reflexní vestou s označením příslušnosti k policii. Opilý muž mu vulgárně nadával a pak jej fyzicky napadl,“ informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Policistu muž udeřil do hrudi a plivl na něj. Vulgárně nadávat přestal teprve tehdy, až se jej snažil z místa odtáhnout jiný fanoušek.

Dvaatřicetiletý příznivec pražského celku skončil na olomoucké záchytce.

Zhruba ve stejnou dobu byl hned po příjezdu vlaku zadržen i další fotbalový výtržník. Devatenáctiletý mladík z Blanska před budovou nádraží s nacistickým pozdravem vykřikoval rasisticky podbarvená hesla.

„Třikrát provolal heslo Jude Slávie a současně zvedl paži k nacistickému pozdravu,“ uvedla policejní mluvčí.

„Mladíkovi bylo bylo sděleno podezření z trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení a z trestného činu výtržnictví,“ doplnila.

Kromě těchto konfliktů se zákonem řešili policisté a strážníci v souvislosti s fotbalovým zápasem ještě pět přestupků proti veřejnému pořádku. Večer po zápase pak fanoušky doprovodili bez dalších problémů na nádraží.

Na pořádek v ulicích Olomouce a kolem stadionu dohlíželo v pondělí na dvě stovky policistů a čtyři desítky strážníků. Obavy z vyhrocených střetů mezi radikálními příznivci domácí Sigmy a pražské Sparty, podobným těm z nedávného zápasu Olomouce s Bohemians, se naštěstí nenaplnily.

Michal Kovář, Jiří Mareček