Zápas Sigmy se Spartou vysílá Česká televize. Možná i proto nebyl o vstupenky v předprodeji ještě na sklonku minulého týdne velký zájem.

„Prodali jsme zatím zhruba šest set lístků,“ řekl v pátek pokladník SK Sigma Olomouc Ladislav Římský.

Jenže to ještě fandové nevěděli, že místo původně plánového kanálu ČT 2 fotbal vysílá ČT 4. A ten mnoho domácností nechytá.

Takže diváků by mělo přijít více, než obvykle. Lístky na fotbal už se prodávají od 10 hodin ve Fan shopu na Andrově stadionu. "Od rána se tady tvoří fronty," řekl marketingový manažer klubu Martin Rak.

Sportovní fandy čeká po fotbale zrychlený přesun. V 19 hodin totiž začíná nedaleko od Androva stadionu páté dějství čtvrtfinálové bitvy mezi Olomoucí a ostravskou Sarezou. Mora vede 3:1 na zápasy a v případě dnešního vítězství by rozhodla o postupu mezi nejlepší čytři týmy play-off.

Vstupenky se budou prodávat od 14 do 17 hodin na sekretariátu HC Olomouc, od 17.45 budou otevřeny všechny pokladny.

„Žádáme všechny fanoušky, kteří se chystají jít i na fotbal, ať si lístky na hokej koupí dříve a předejdou tak čekání ve frontách po skončení fotbalového utkání,“ řekl organizační manažer klub Jaromír Píchal.

„Nedokážeme odhadnout, jestli přijde více lidí, než na předchozí zápasy. Ale věřím, že budeme mít znovu báječnou kulisu a podpora fanoušků kluky do semifinále dotlačí,“ podotkl Píchal.

První dvě domácí utkání se Sarezou doprovázela Moru k vítězství bouřlivá kulisa, v ochozech se sešlo vždy přes tři tisíce diváků a tribunami běhaly mexické vlny.

S přepokládaným nadstavením skončí zápas Sigmy se Spartou zhruba v 19.05. A to už se bude na zimním stadionu hrát. Takže po fotbale honem na zimák. Rychlejším krokem je to za pár minut, minimálně druhou část první třetiny by měli diváci stihnout.

Oba zápasy jsou velký sportovním lákadlem. Není v České republice moc lepších fotbalových klubů, než je Sparta Praha. A fandové Sigmy mohou být také zvědaví na to, jestli jejich tým ukončí dvě série.

Sigma osm zápasů v řadě nevyhrála, nevíc Spartu doma neporazila už deset let.

„V této sezoně už jsme dvě série ukončili. Po osmnácti zápasech jsme vyhráli venku a po šesti letech porazili Teplice,“ řekl trenér Martin Pulpit.

„Pokud chceme uspět proti Spartě, musíme si věřit, musíme být sebevědomí. Doufám, že se nám to podařilo do hráčů dostat,“ podotkl Pulpit.

A hráči Mory slibují radost z vítězství a postoupit. „Nechceme se už do Ostravy vracet,“ řekl útočník Mory Jakub Čuřík.

Chystáte se navštívit některý z pondělních sportovních taháků v Olomouci? Dáte přednost fotbalu nebo hokeji? Nebo ještě lépe: vypravíte se na obě střetnutí? Hlasovat můžete v anketě v pravém sloupci na této straně.