Sigma hrála v dohrávce 19. kola Gambrinus ligy na Andrově stadionu proti Spartě Praha, Mora zase pátý zápas čtvrtfinálové série 1. ligy proti Ostravě. A stálo to za to.

Sigmě se v této sezoně zatím moc nedaří, je ráda, že se drží ve středu tabulky. A tomu odpovídají i obvyklé návštěvy na Andrově stadionu. 4489, to byl před zápasem proti Spartě průměrný počet lidí, kteří na Hané zašli na fotbal. Jenže pražská Sparta, to je lákadlo.

Zatím nejvíce diváků přišlo v sezoně 2007/2008 na Sigmu v 8. kole. Na zápas proti Liberci bylo zvědavo 5535 lidí. Utkání se Spartou tohle číslo překonalo. Ale ne o moc. Přesně 6896.

„Diváků přišlo celkem dost, i v takovém škaredém počasí. Patří jim za to dík,“ řekl stoper Sigmy Martin Komárek. I s pomocí fanoušků Sigma nakonec uhrála se silným soupeřem bod za remízu 0:0.

Obvykle hustá atmosféra mezi fans Olomouce a Sparty se nekonala. K žádným výtržnostem nedošlo.

Pouze oba kotle zahušťovaly vzduch na hřištěm. Dýmovnicemi a jinou zábavnou pyrotechnikou. Nic nepomáhaly ani výzvy hlasatele, rozhodčí Radek Příhoda dokonce musel ve 27. minutě na chvíli přerušit zápas. Nebylo moc vidět.

Pořádně živo bylo pak hned vzápětí na olomouckém zimáku. A bylo na co se dívat a hlavně co slavit. Po předchozí nepovedené sezoně se hokejisté HC Olomouc rozehráli k dlouhé roky neviděným výkonům. A s nimi se do odchozů stadionu vrátli i diváci.

V pondělí pak Mora s hlasitou podporou zaplněných tribun dosáhla až na semifinále play-off první ligy.

Na rozhodující čtvrtfinálovou bitvu se přišlo podívat 3800 diváků. Mexické vlny kroužily kolem zimního stadionu, Moramánii nezastavila ani čtyřicetisekundová smršť Ostravy, ve které Sareza během první třetiny otočila stav na 2:3.

Jenže Olomouc jede a zápas skončil výhrou 7:4. A hokejisté si podporu pochvalovali.

„Publikum bylo znovu vynikající. Doufám, že v semifinále budou diváci zase skvělí a zaplní zimák až po strop,“ řekl útočník Mory Jakub Čuřík.