Hodně rušno bude v ochozech stadionu i ve městě. Do Olomouce se chystá okolo dvou až tří tisíc fanoušků hostů – tradičně v barevně jednotném outfitu a patřičně zvučnými hlasivkami.

Velká část má dorazit hromadně po 13. hodině vlakem s vyhrazenými vagony, spousta z nich se dopraví po vlastní ose.

Fanoušci Ostravy na derby Sigma - Baník na Andrově stadionu v dubnu 2023
Sigma jde na Baník. Hosty požene plná severní tribuna. Nastoupí Juliš?

Zápas začne v sobotu v 15 hodin, o atraktivní duel tradičních rivalů, v aktuální tabulce čtvrté Sigmy a sedmého Baníku, je velký zájem. Čeká se plný stadion.

Na síti Ticketportal zbývala v pátek dopoledne už jen necelá tisícovka vstupenek pro příznivce domácího klubu.


Nahrává se anketa …

Fanzóna s dobrotami i legendou

U Androva stadionu bude hodinu před výkopem otevřena fanzóna, která láká na pestré občerstvení, soutěže, nebo autogramiádu.

„U stánku Globusu si můžete dát oblíbenou sekanou v housce a další pochoutky, jinde se bude připravovat také grilované sele, v nabídce budou i špízy, grilovaná zelenina nebo sýry. Chybět nebudou ani tradiční klobásky a dobré pivo od našeho partnera pivovaru Litovel,“ vyjmenoval část menu mluvčí fotbalové Sigmy Jiří Fišara.

Potkat se tam bude možné i s velkou sigmáckou legendou Michalem Kovářem. „Náš bývalý hráč, který nedávno oslavil 50. narozeniny a přímo před utkáním dostane památeční dres, bude mít ve fanzóně autogramiádu. Přijďte si pro podpis, vyfotit se, nebo si třeba jen popovídat,“ pozval mluvčí klubu.

Diváci na zápase Sigma Olomouc - Baník Ostrava, 30. 4. 2023
Hukot na Andráku, Sigmu s Baníkem sledovalo devět tisíc lidí. Najdete se?

Baníkovci na Severu a v bílém

Fanoušci Baníku budou mít jako obvykle vyhrazenou celou tribunu Sever, do Olomouce jich má dorazit mezi dvěma až třemi tisíci.

Podle fanouškovské stránky Chachari.cz budou Baníkovci oblečeni jednotně v bílém, podobně jako při jarním duelu na Andrově stadionu.

Utkání 30. kola první fotbalové ligy: Sigma Olomouc - Baník Ostrava, 30. dubna 2023, Olomouc. Fanoušci.
Bílá invaze! Na Sigmu tisíce fanoušků Baníku, poprvé i mladí. Co bylo na jaře?

Na Hanou by se velká část z nich měla dostat Ostravanem s příjezdem do Olomouce ve 13:19. Na konci vlaku mají být zařazeny čtyři vozy vyhrazené fanouškům Baníku. Tak jako tradičně projdou pak improvizovaným pochodem přes město až na stadion za policejního doprovodu.

Zpět do Ostravy se pak po zápase chystají vlakem s odjezdem v 18.45 z olomouckého hlavního nádraží.

Fanoušci Baníku, 30. dubna 2023, Olomouc.
VIDEO: Baníkovci táhli Olomoucí: Na památky, za zážitky!

Mladí fandové do ochozů

Novinkou baníkovského výjezdu do Olomouce je účast „Mladých Chacharů“. Ostravský fanouškovský dorost pocestuje autobusem a měl by se odlišovat tím, že na sobě bude mít naopak modrou barvu.

„Jak všichni víme, děti často moc neposedí, tak pro lepší identifikaci mladých baníkovců a přehled organizátorů dětského výjezdu, kteří mají děti na povel, byla zvolena tato výjimka,“ vysvětlují fandové na facebooku Chachari.cz.

Mladé fandy láká do ochozů také domácí Sigma. Tak jako při jiných zápasech nabízí organizovaným skupinám dětí s vedením vstupenky zdarma.