Bodeček měl na jaře plnit v Sigmě úlohu čtvrtého stopera připraveného za stabilním triem Šuškavčevič, Škerle, Hudec. Teď šel na hostování do Jihlavy. „Místo něj se do áčka přesune z juniorky náš další mladík Dreksa,“ řekl sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček.

Obránce Martin Komárek odjede na zkoušku do slovenského prvoligového Spartaku Trnava. „Pokud mu to tam nevyjde, tak půjde jinam,“ uvedl Kubíček. Komárek totiž potřebuje stejně jako Bodeček pravidelně hrát v co nejvyšší soutěži. Oběma stoperům je Moravskoslezská fotbalová liga, kterou hraje béčko Sigmy, málo.

Na rozdíl do Komárka brankář Jan Vojáček ještě nikam na test neodjel. Také on se vydá z Olomouce jinam, aby mohl pravidelně chytat. Mohl by zamířit třeba na Kypr, do Turecka, Řecka, na Slovensko nebo do druhé německé bundesligy.

Na Vysočině s ostatními pracuje na kondici i Brazilec Melinho, který by rád odešel z Olomouce za lepším. „V jeho případě zatím nic nového není. Ale ještě je hodně času, přestupní termín končí posledního února,“ uvedl Kubíček.

Sigma bude na soustředění do pátku, o víkendu mají hráči volno. Další přátelák pak hrají až ve středu proti Kroměříži. To už by se mohl v olomouckém dresu objevit nový hráč. Klub sice vyhlásil, že nebude nikoho kupovat, ale nakonec by mohlo být všechno jinak.

Na zkoušku přijde útočník. „Trenér si přál útočníka, tak mu to umožníme. Jedná se o zkoušku. Máme útočníků dost, musel by být lepší než ti naši,“ podotkl Kubíček. Ale jméno prozradit nechtěl.