Podle policie šlo zřejmě opředem domluvenou akci, kdy policisté museli při zásahu na jednoho zrozvášněných Pražanů vytáhnout izbraň. „Kincidentu mezi fanoušky obou celků došlo kolem 16.45na parkovišti přírodního koupaliště Poděbrady. Sešlo se tady asi sto fanoušků každého klubu a následovala potyčka. Po příjezdu policie na místo srazu, potyčky ustaly a policie nemusela zasahovat,“ uvedla mluvčí olomoucké policie Marta Vlachová.

Když pak kolem skupinky fanoušků projíždělo policejní auto civilního provedení, jeden zfanoušků dřevěnou násadou rozbil přední okno levých dveří. Při rozbití okna pak došlo kdrobnému poranění policisty ve vozidle.

„Po výzvě policistů, aby násadu odhodil, ji muž zvedl do výšky ramen a udělal krok směrem kpolicistům. Ani na další výzvu muž nereagoval, a proto mu policisté pohrozili střelnou zbraní. Následně bylo použito hmatů a chvatů, muž byl sveden kzemi, kde mu policisté nasadili pouta. Během zákroku nebyl útočník zraněn,“ pokračovala mluvčí.

Při dechové zkoušce pak policisté jednatřicetiletému muži zPrahy naměřili 2,79promile. Muž je podezřelý ztrestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Na zápas mezi pražským a olomouckým týmem dohlíželo sto devětadvacet policistů a čtyřicet strážníků olomoucké Městské policie.

Na stadionu ani vjeho okolí nedošlo kporušení veřejného pořádku. Ato zřejmě iproto, že místo potyčky bylo nejspíš už předem domluvené. „Pravděpodobně se asi domluvili, že se tam sejdou. Stalo se to vdobě těsně před fotbalovým utkáním, takže jim nejspíš asi ani nešlo ofotbal, ale oto, aby si vyřídili nějaké účty,“ řekla olomoucká policejní mluvčí.

Opředem domluvené akci svědčí také diskuze na internetových stránkách, kam extrémní fotbaloví fanoušci píší své vzkazy. Nejvíc se pisatelé pozastavují nad použitím zbraní.

„Akce se nesla vduchu jestli zbraně použít, nechat připravené, či nikoliv. Zvolili jsme možnost B. Jako reakce na naše ruce nad hlavou se neobjevilo nic jiného, než slzný granát nebo dýmovnice, nebo co to bylo zvaší strany. Proto jsme volili zbraně,“ napsal příznivec olomouckéhoklubu.

Na to pak zareagoval stoupenec pražských Klokanů: „Otázka, jestli budeme beze zbraní padla zvaší strany celkem šestkrát během pěti telefonátů. Pokaždé bylo jednoznačně odpovězeno, že ne a zvaší strany potvrzeno. Dokonce jsme na vaši vlastní žádost tleskali srukama nad hlavou na důkaz neozbrojení prakticky celou dobu, co jsme byli na dohled. Že někdo ze zadních řad odpálí dýmovnici, která přistane vedle cesty vpolovině vzdálenosti mezi námi a zvlastních řad za to sklidí nelichotivé komentáře a dále ujišťujeme sviditelnýma rukama, že zbraně nemáme– tohle je pro Tebe důkaz našeho ozbrojeni?“

Zástupci Sigmy ale spodobnými akcemi nesouhlasí. „Od podobných věcí se distancujeme, nesouhlasíme stím. Proti podobným excesům ovšem nemůže náš klub nic dělat,“ řekl Milan Zapletal, bezpečnostní referent SK Sigma Olomouc. „Měli jsme nějaké náznaky, že se něco podobného může stát. Ale jinak ktomu žádné další informace nemáme, policie nám je nesdělila,“ uvedl Zapletal.

Bez bitky a řádění fotbalových chuligánů se neobešlo ani druhé sobotní utkání Pražanů na Moravě:

Rowdies Sparty řádili ve Zlíně