Nemovitosti ve Velkomoravské ulici patří společnosti Shell, která zde provozovala čerpací stanici a motoristům poskytovala i další služby.

Poté, co pumpu u frekventovaného vnitřního městského okruhu zavřela, začala lokalita chátrat. Do myčky se vlámali bezdomovci a co se dalo zpeněžit, zloději odmontovali a odnesli. V hlavní budově ještě nedávno fungovalo bistro.

Revitalizací brownfieldu nedaleko hlavního vlakového nádraží v Olomouci vnikne víceúčelový komplex budov. V první fázi nabídne 168 bytových jednotek. Developer ve čtvrtek zveřejnil vizualizaci projektu.
U nádraží vyroste Complex City s byty i obchůdky. Developer slibuje hodně zeleně

Společnost Shell už o provozování této pumpy v Olomouci zájem nemá a obnovovat provoz nebude. Nemovitosti chce prodat. Jak sdělila Olomouckému deníku, v těchto dnech jedná s firmou, která o ni projevila zájem.

Jestli si zde motoristé opět natankují pohonné hmoty, nebo na místě pumpy časem vznikne něco úplně jiného, společnost Shell neprozradila.

„Momentálně není možné sdělit více informací o plánech. Ty už budu v gesci budoucího nového vlastníka,“ reagovala mluvčí společnosti Jana Voštinárová

V místech, kde stály stánky s občerstvením, vzniká nový green point. Výstaviště Flora zvelebuje prostory tržiště, 14. června 2022
U tržnice, kde stály oprýskané stánky, vzniká zelený odpočinkový kout