„Pravidelně máme okolo šesti stovek návštěvníků. Jsme první akcí plesové sezóny, scházejí se zde jak naši současní i bývalí členové, jejich rodiče a přátelé a další příznivci střediska, tak i skauti z celého olomouckého okresu. Často přijíždí lidé i z jiných koutů republiky,“ uvedl Petr Brabec, zástupce vedoucího pořádajícího střediska.

Specifikem plesu je také návštěva Tří králů, mudrců z východu, kteří přišli do Betléma poklonit se právě narozenému Ježíšovi.

Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program – jedno z předtančení opět nabídnou skauti z Doloplaz, jejichž vystoupení je vždy originálním zážitkem.

Vstupenky na ples, jehož výtěžek bude částečně věnován na podporu projektu Adopce na dálku, je možné rezervovat na e-mailu ples2010@gmail.com nebo zakoupit v knihkupectví Matice cyrilometodějská na olomouckém Dolním náměstí, případně přímo na místě.

Městský bál: Pilarka i Bočanová

Asi největší událostí plesové sezony v Olomouci bude Městský bál v sobotu 16. ledna. Po lístcích na něj se v předprodejích doslova zaprášilo.

„Byly okamžitě vyprodány. A to jsme se snažili uvolnit jich do předprodeje co nejvíce,“ řekl Josef Kořenek za pořadatelskou agenturu Petarda Production s tím, že na lístky místě lidé určitě neseženou.

Na šťastné majitele vstupenek v pěti sálech Regionálního centra Olomouc čekají hudební vystoupení Orchestru Václava Hybše, zpěvačky Evy Pilarové, Dalibora Jandy či bývalá sólistka skupiny Peha Katarína Knechtová.

Ve valašském sále se pak lidé mimo jiné dočkají i vystoupení skupiny Fleret se zpěvačkou Jarmilou Šuláková. V jednom ze sálů se už tradičně představí také populární Band Mariána Greksy. Programem pak bude provázet herečka Mahulena Bočanová.

„Celý večer pak bude propojen zajímavou hrou, kterou nyní nechci prozrazovat. Myslím, že ale Olomoučané budou velice překvapeni z toho, že s hanáckou metropolí je spojen například i Michael Jackson,“ s úsměvem odhalil Kořenek.

Přesto, že oficiální začátek bálu je naplánován na devatenáctou hodinu, organizátoři apelují na návštěvníky, aby s příchodem neotáleli a přišli už krátce po šesté.

„Všechno bude přichystáno již dopředu, takže se nemusí bát, že by se jim nedostalo občerstvení. Byli bychom rádi, kdyby lidé přišli už po šesté, abychom s programem mohli začít načas,“ vysvětlil Josef Kořenek za pořadatelskou agenturu Petarda.

Petra Opletalová, Linda Lešikarová