Je zacílený na ženy, protože jim může poodhalit jejich vlastní nitro.

„O mužích je známo, že jsou po všech stránkách stabilnější než ženy, nemají takové výkyvy. Rozdíl ovšem vychází z podstaty ženství, které je spjato s pravidelně se opakujícím cyklem. V jeho jednotlivých částech pak žena střídá různé tváře," popisuje základní myšlenku Pavla Kolářová a uvádí příklad.

Pavla Kolářová se svým diářem

„Franta nechápe, proč je na něj dnes jeho žena milá a za týden je na něj naštvaná kvůli věci, kterou předtím vůbec neřešila. Mnohdy tomu nerozumí ani ona sama. Zbytečně pak přichází deprese či frustrace."

Zatímco jeden týden by se žena pro svého muže či děti nejraději rozkrájela a v práci jí jde vše od ruky, další by se ukryla před světem a s nikým ani nepromluvila.

„Střídají se u nás totiž čtyři fáze a v každé se chováme jinak. Pomocí správného načasování se pak dají dopředu plánovat důležité a náročné akce, " podotýká grafička.

„V diáři jsou proto určené stránky s fázemi Měsíce, do kterých si můžeme zaznačit, jak budou jednotlivé fáze rozdělené po týdnech. Dají se do nich psát emoce a postřehy, které jsou pro nás důležité," prozradila.

Dynamický týden po reflektivní fázi

Týdnu, kdy žena menstruuje, se říká reflektivní fáze. Při ní je přirozené, že se žena stahuje dovnitř sebe sama.

„Následně přichází dynamický týden, kdy nám jde vše rychle od ruky a pro muže jsme nejvíc v pohodě, protože se s námi dá bez problémů a okolků bavit," popisuje znalosti, které získala na jednom ze seminářů.

Potom přichází expresivní fáze, kdy je žena hodně přátelská a orientuje se na společnost.

„Je také nejvíc přitažlivá a sexy, což souvisí s ovulací," zmiňuje Pavla Kolářová.

„Třetí fázi se říká kreativní. Začínáme být kritické, snažíme se vše dokončit. Ovšem už na to nemáme tolik sil a tak býváme naštvané samy na sebe," sděluje.

Pro letošek sedmdesát diářů

Přidává, že ne vždy je možné některé záležitosti naplánovat přesně.

„To se nedá nic dělat. Důležité ovšem je uvědomit si sama sebe, povzbudit se či pochválit, zkrátka najít harmonii," tvrdí.

Pro rok 2014 vytiskla sedmdesát diářů, sama předtím přitom žádný nepoužívala. Nenašla totiž ten, který by jí vyhovoval. Výroba pro příští rok je již v plném proudu.

Má barevně rozlišené měsíce, které jsou rozděleny na jednotlivé týdny s časovým rozvrhem jednotlivých dní.

Přebal je speciální. Ten vytváří Pavla Kolářová buď z poštovních známek, či podle konkrétních grafických přání zákazníků.