Stavební činnost v severozápadní části Prostějova neutichá.

"Stavba Severního obchvatu je rozdělena na několik etap. V současnosti se pracuje v úseku směrem od obce Smržice do průmyslové zóny Za Olomouckou ulicí," informoval náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Právě spojka mezi Olomouckou a výpadovkou na Smržice už má položený asfalt. Průjezdná by měla být v průběhu příštího roku. V současnosti se totiž pracuje na přemostění komunikace cyklostezkou.

"Museli jsme zajistit obslužnost subjektů v průmyslové zóně Za Olomouckou ulicí, protože příjezdová cesta směrem od kruhového objezdu z Olomoucké ulice bude z důvodu přeložek mnoha sítí pod komunikací i mimo ni dlouhodobě uzavřena. K tomu dojde v průběhu příštího roku," informuje náměstek Rozehnal.

Kruhová křižovatka u Kostelecké ulice je téměř hotová. Řidiči jezdící směrem z Kostelce na Hané mohou po pravé straně vidět nový rondel s nájezdy i sloupy pro osvětlení.

"Ano, stavba pokračuje dle harmonogramu na všech etapách bez problémů, což mě osobně velmi těší," uzavírá Jiří Rozehnal.

Plány na severní obchvat se na veřejnosti řešily deset let. Samotná realizace začala 13. srpna 2019. Stavba přijde na 355 milionů a hotovo by mělo být za dva roky, na jaře v roce 2022.