Bezplatně budou senioři starší 65 let jezdit v olomouckých autobusech a tramvajích už od července letošního roku.

„Tímto krokem chceme finančně ulevit seniorům a podpořit vyšší kvalitu jejich aktivního života. To platí zejména v době podstatné životní změny, kterou je odchod do důchodu,“ řekl k novince v olomoucké veřejné dopravě primátor Miroslav Žbánek.

Před 19.hodinou se zvedl vítr a Olomouc se ponořila do bílé tmy. Teplota klesla z jednoho nad nulou na dva stupně pod bodem mrazu během pár minut. Na snímku vítr víří sníh na střechách domů v centru Olomouce.
Sněhová bouře srazila v Olomouci teplotu, dokonce se i blýsklo

Podmínkou pro bezplatné cestování v hromadné dopravě na území Olomouce bude pouze dosažení věku 65 let. K prokázání nároku na jízdné zdarma seniorům postačí osobní doklad, kterým svůj věk doloží.

„Město přijde tato novinka v letošním roce na pět milionů korun, v příštím roce na dvojnásobek této částky,“ upřesnil primátor Miroslav Žbánek.

Zvýhodněnou dopravu už v Olomouci mají senioři nad 70 let věku. K celoročnímu cestování v zóně 71 jim stačí dvacetikorunový kupon. Senioři starší 65 let zatím mohli využívat 50procentní slevu z běžného časového jízdného.

První olomoucký elektrobus.
Do elektrobusu v Olomouci musíte bez rukavice, jinak neotevře

Městský ples 2019 v pavilonu A olomouckého výstaviště Flora
Městský bál roztančil Floru, zazpíval i Neckář. Podívejte se