Jedním z nich je bezplatné cvičení v novém univerzitním Aplikačním centru Baluo v Olomouci - Neředíně.

Senioři se v centru Baluo poprvé sešli na speciálním programu už minulý týden, další se koná v úterý 17. října.

„Všichni senioři z Olomouce jsou vítáni, aktivity jsou pro ně připravené díky úspěchu v soutěži Obec přátelská seniorům zcela zdarma. Plánovaných míst je dostatek, lze tedy předpokládat, že zúčastnit se mohou všichni zájemci a nikdo nebude odmítnut," uvedl vedoucí oddělení sociální pomoci a služeb magistrátu Zdislav Doleček s tím, že sportovní aktivity jsou určené pro všechny seniory, nejen členy olomouckých Klubů seniorů.

V centru Baluo si mohou účastníci vyzkoušet řadu aktivit od plavání až po tanec, to vše pod dohledem zkušených instruktorů a trenérů.

„Mohou se také nechat otestovat certifikovanou metodou či moderními přístroji, díky čemuž se dozví, jak je na tom jejich tělo. Získají i konkrétní rady, co více pro své zdraví udělat,“ pokračoval Zdislav Doleček.

Akce se koná vždy v úterý od 10 do 12 hodin až do 28. listopadu.

Řízené aktivity s instruktorem jsou od 10.15 do 11.30, výjimkou je bazén, který je pro seniory otevřen vždy 9.30 do 11.30.

Pro bližší informace zájemci mohou kontaktovat Evu Trčkovou z olomouckého magistrátu a to buď na emailu: eva.trckova@olomouc.eu nebo telefonu 585 562 112.