O poukázku v hodnotě 500 korun mohou požádat lidé starší 60 let, kteří mají trvalé bydliště v Olomouci. Stačí využít aplikaci Aktivní město, kterou Olomouc už v loňském roce úspěšně vyzkoušela na pilotním projektu příspěvků na volnočasové aktivity pro děti.

Nová meteostanice na hlavním tahu mezi Olomoucí a Šternberkem u odbočky na Bělkovice-Lašťany, 24. července 2022
Novinka na tahu Olomouc - Šternberk: meteostanice s kamerami a senzory

Po vytvoření uživatelského účtu senioři obdrží elektronickou poukázku. Tu pak mohou využít například na úhradu vstupného, nákup permanentky nebo půjčení pomůcek v olomouckém aquaparku, zoo, dopravním centru Semafor, Centru pohybu nebo na plaveckém stadionu.

Na poukaz je možné jít také do Muzea umění, Vlastivědného muzea, kina Metropol nebo jej lze čerpat v městské knihovně.

Koncem srpna by se nabídka měla rozšířit ještě o Moravské divadlo a Moravskou filharmonii.

Žádosti až do prosince

Poukaz je možné čerpat postupně, registrace zájemců a příjem žádostí probíhá na www.aktivnimesto.cz až do 5. prosince nebo do vyčerpání rozpočtu.

„Po loňském pilotním projektu jsme se rozhodli letos podpořit olomoucké seniory a pozvat je k návštěvě kulturních institucí nebo sportovních a volnočasových zařízení. Věřím, že naše nabídka olomoucké seniory zaujme a přinese jim hezké zážitky,“ uvedla náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Senioři, kteří by elektronickou registraci nezvládli, mohou s občanským průkazem přijít do městského informačního centra nebo Knihovny města Olomouce, kde dostanou vytištěný voucher.