Běhempřelíčení byli kvýpovědím přizváni nejen zaměstnanci přepadeného velkoobchodu, svědčit ve prospěch syna přišel také jeho otec Jaromír Sedlák (ODS) a také Jaroslav Jakubička, masér hokejového týmu v Nitře, kde mladík momentálně jako hráč působí. Předsedkyně senátu nakonec rozhodla uložit za loupež dva a půl roku vězení se čtyřletým podmínečným odkladem a pokutu 150tisíckorun.

„Přihlédla jsem kpolehčujícím okolnostem a možnostem nápravy vzhledem kjeho dobrému rodinnému zázemí, bezúhonnosti a nížšímu věku. Na plnění podmínky bude navíc dohlížet probační úředník, “ zdůvodnila verdikt předsedkyně senátu Šárka Haltufová. Po vyhlášení rozsudku pak sama předsedkyně senátu uvedla, že toto je výjimečná situace a soud svým rozhodnutím dává Sedlákovi šanci knápravě, kterou by měl využít.

Třiadvacetiletý syn starosty, maskovaný a smaketou pistole vruce, přepadl 17.září 2007velkoobchod ve Štrenberku. Pracovníci firmy jej ale po krátké potyčce nakonec odzbrojili a předali policii. Usoudu se pak Sedlák přiznal, že se kloupeži rozhodl ve chvíli, kdy dlouhodobě nezvládal platit dluhy zhazardních her. Přímo vten den mu totiž přišla zpráva upomínající padesátitisícový dluh. Celkem mělo jít očástku přesahující půl milionukorun.

Usoudu pak Sedlák vyjádřil lítost nad svým činem, a také vděk všem, kteří mu dokázali vyjít vstříc. „Dluh zaplatila moje rodina a já jej splácím zmého hraní vNitře, všechny peníze chodí rovnou na jejich účet. Hazard jsem přestal hrát už před tím, než se to stalo, ale dluhů bylo moc a já se bál svěřit rodině, která otom nevěděla,“ uvedl usoudu Sedlák.

Znovu hrát hokej ve slovenské Nitře mu umožnilo vedení klubu, který sním obnovilo loňskou smlouvu po té, co byl po třiceti dnech propuštěn zvězení na kauci. Dobu strávenou vcele popsal Sedlák jako hroznou zkušenost: „Nechtěl bych se tam nikdy vrátit. Ve vězení jsem si doopravdy uvědomil, že musím svůj život změnit.“