Čtyřiadvacetiletého Sedláka před dvěma týdny potrestal olomoucký okresní soud za loupežné přepadení šternberské firmy podmínečným dvou a půlletým trestem s odkladem na čtyři roky a stopadesátiti­sícovou pokutu.

Státní zástupce Aleš Zdráhala je však přesvědčen o tom, že za tak závažný trestný čin, jakým loupež je, je takový postih velmi mírný.

„Podáme odvolání a budeme požadovat nepodmínečný trest,“ sdělil v pátek Olomouckému deníku.

„Vzhledem k tomu, jak loupeží přibývá, a to nejen do peněžních ústavů, musíme se k tomu postavit skutečně kategoricky. I o tom je prevence,“ vysvětlil postoj státní zástupce.

Soudkyně okresního soudu Šárka Haltufová zdůvodnila podmínku pro Sedláka tím, že mu chtěla dát šanci k nápravě s ohledem na dobré rodinné zázemí, jeho bezúhonnost a nižší věk.

Olomouckému deníku sdělila, že podmínka za takto závažný trestný čím podle ní není ničím výjimečným a že sama takto nerozhodla poprvé: „S podobným případem jsem se setkala. Pokud jsou dostatečné záruky, jako například pevné rodinné zázemí, snaha o nápravu a předchozí trestní bezúhonnost, má takový trest svůj smysl,“ reagovala.

Tomáš Sedlák, syn šternberského starosty Jaromíra Sedláka (ODS), maskovaný a smaketou pistole vruce, přepadl 17.září 2007velkoobchod ve Šternberku. Pracovníci firmy jej ale po krátké potyčce nakonec odzbrojili a předali policii.

Usoudu se pak Sedlák přiznal, že se kloupeži rozhodl ve chvíli, kdy dlouhodobě nezvládal platit dluhy zhazardních her.

Je podle vás rozhodnutí soudu o podmínečném trestu adekvátní? Svůj názor můžete připojit v diskuzi pod článkem.

Související články:

Žalobci navrhli Sedlákovi nepodmíněný trest

Verdikt nad Sedlákem vyvolal vlnu diskusí

Tomáš Sedlák dostal za loupež podmínku