Lidé nejčastěji kritizují „mírnost“ verdiktu a pokazovali přitom na to, že jde o starostova syna. Jiní naopak propojování dospělého muže s otcem ve veřejné funkci odmítají.

Sám starosta Jaromír Sedlák (ODS) reagoval, že je mu líto takových útoků a kategoricky odmítal, že by jeho funkce mohla hrát roli v tom, že syn dostal za loupež podmínku.

„I lupiči mají štěstí, do které kolíbky se narodí..,“ reagovala paní Růžena na článek Olomouckého deníku otištěného i na neoficiálních stránkách města Šternberk.org.

„Někdo říká, dejte mu druhou šanci. Já jsem pro druhé šance, ale ne v případu ozbrojeného přepadení..,“ komentoval rozsudek jeden z diskutujících pod přezdívkou Ládes.

Jiný hlas, pod zkratkou P. zase poukazoval na to, že jde o špatný příklad pro ty, kteří se někdy mohou ocitnout na scestí.

„Když uvidí, že se nemusí až tak nic hrozného stát, udělají to třeba taky. …aspoň malý nepodmíněný trest měl padnout. Možná jsem ze staré školy, nevím,“ reagoval.

Jiní zase v diskusi na webu Olomouckého deníku odmítali spojování syna se starostou a poukazovali na to, že loupil dospělý muž.

„Myslím, že pro otce je to dostatečně velká rána, tak proč by měl pykat za chyby dospělého syna,“ poznamenal na výtky „předřečníků“ poukazujících na to, že jde o syna „vlivného“ otce.

Sám starosta se k webovým diskusím o kauze svého syna, hokejisty nitranského klubu, nechtěl příliš vyjadřovat. „Odmítám takové napadání. Do ničeho jsem nezasahoval. To je absurdní,“ reagoval starosta Sedlák. „Kdo chce psa bít, hůl si najde,“ uzavřel.

Jiří Mareček, Daniela Tauberová