„Mezi vystavovanými produkty návštěvníci poznají nafukovací hračky Fatra, které poslední roky slaví comeback. Bude zde původní řada hraček Libuše Niklové i novinky, které navrhoval designér Jan Čapek. Za klasiku už dnes můžeme považovat i skleněné a porcelánové výrobky studia Qubus, které společně zakládali designéři Maxim Velčovský a Jakub Berdych," uvedla organizátorka akce Alžběta Smejkalová a doplnila, že interiér vily tak oživí třeba ikonické Velčovského porcelánové holinky nebo misky ve tvaru České republiky.

Mezi novější značky bude patřit zlínský výrobce tašek a batohů Playbag či pražské Eggo. Všichni tvůrci si zakládají na tom, aby jejich výrobky byly kvalitně zpracované a pokud možno pouze z materiálů vyráběných u nás či v Evropě. Mezi oděvními značkami se v Olomouci představí Oneday, Sharka Bosáková nebo Veršatyl.

„Těšíme se i na oblečení Veroniky Hubkové, která svou značku založila na recyklaci oděvů," komentovala výběr vystavujících autorů Alžběta Smejkalová. „Chceme nabídnout a ukázat alternativu k masové produkci. Máme u nás spoustu mladých tvůrců a značek, které tvoří kvalitní věci. Ať už jde o oblečení, doplňky nebo papírenské výrobky, jejich výroba je maximálně poctivá a výrobky mají originální design," podotkla.

Showroom ve vile Primavesi bude přístupný téměř celé září. Poslední zářijový víkend se přehlídka designu navíc propojí s knižním veletrhem LITR a prostor ovládnou tvůrčí dílny.

Prodejní výstava je součástí olomouckých Dnů evropského dědictví, které se konají o nadcházejícím víkendu. Lidé si při této příležitosti mohou vilu Primavesi, i expozici designu projít v sobotu i neděli od 10 do 18 hodin. Více informací je uvedeno na www.maj.productions nebo Facebooku.(paš)