Veřejnost má možnost setkat se s dobrovolníky InternetPoradny v ulicích a finančně podpořit snahy sdružení v bezplatném poradenství v zaměstnávání, psychosociální pomoci a dalších oblastech zejména pro zdravotně znevýhodněné občany.

Odměnou těm, kteří přispějí, je dárek ve formě záložky do knihy. „Jde o jakýsi symbol,“ řekl koordinátor sbírky Jan Kovařík.

„Na internetu, pokud se vám nějaká stránka líbí, dáte si ji do záložek, abyste k ní měli snazší přístup. To je i naším cílem, aby lidé měli snazší přístup ke kvalitním informacím, pokud si občas s něčím neví rady,“ doplnil Kovařík.

Ti, kteří se s projektem InternetPoradny dosud nesetkali, mají možnost prohlédnout si výstavu v prostorách Vědecké knihovny v Olomouci. Instituce je dlouholetým partnerem sdružení. Výstava je volně přístupná v prvním patře knihovny od 26. října do pátku 27. listopadu.

„Jsou zde ukázány výrobky našich uživatelů, fotky z naší činnosti a dočtete se zde, co vše v Olomouci poskytujeme. Kromě poradny a internetové poradny se jedná také o službu Restart na podporu zaměstnanosti osob se zdravotním znevýhodněním,“ vysvětluje ředitelka sdružení Ivana Herzogová.

Cílová skupina lidí se zdravotním postižením čítá podle odhadů v Olomouckém kraji kolem šedesáti tisíc osob. Ve společnosti je tato skupina lidí ohrožena sociální izolací, která často pramení z nezaměstnanosti.

Zdravotní postižení je často svázáno s nižší kvalifikací, sníženým sebevědomím, absencí praxe a sníženými komunikačními a sociálními dovednostmi.

Více informací o sbírce naleznete na www.iporadna.cz