Těm pracovníci sdružení nabízejí pomoc při výběru studijních oborů a budoucího povolání.

„Orientujeme se na děti, které už dosáhly osmnácti let, a snažíme se jim pomocí této služby usnadnit vstup do pracovního života a vyhledáváme jim například i vhodné bydlení,“ uvedla sociální pracovnice projektu Barbora Mořkovská. Občanské sdružení si už vytipovalo šest dětí, se kterými by jeho pracovníci chtěli spolupracovat.

„Spolupráce by měla být o tom, že nám děti řeknou, co by od nás potřebovaly, my se to budeme snažit zkombinovat s tím, co jim můžeme nabídnout,“ pokračovala. Sdružení jim tak chce pomoci při hledání práce, nástupu do zaměstnání i během jeho trvání, kdy si děti vytvoří pracovní návyky, při hledání brigád, zajišťování navštěv a exkurzí v různých firmách. Například vedení olomouckého dětského domova takovouto činnost vítá.


„Vnímám tyto aktivity dobře. Je důležité, že i někdo jiný než vychovatelé, kteří jsou s dětmi pořád, říká totéž, co říkáme my. Studuj, pracuj, buď zodpovědný, choď do školy včas, budeš i do práce chodit pozdě, je to v tobě, ne v systému. Ty musíš bojovat,“ uvedl ředitel Dětského domova v Olomouci Dalibor Křepský.

Tento projekt financuje Evrospká unie a Česká republiky.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika