Podle serveru Neovlivní.cz zmiňovali jméno primátorova náměstka Majora policejní důstojník Kadlec a podnikatel Kyselý v souvislosti s "úklidem" stovek tisíc korun z konta v bance.

Major schůzku s podnikatelem Kyselým nepopřel, podle něj však šlo o „hospodské tlachání". Tvrdí, že peníze si půjčil od rodičů, protože plánoval pořízení nemovitosti.

Náměstek Major byl v kauze vyslýchán jako svědek.

„Podával jsem vysvětlení, nebylo mi sděleno žádné obvinění," reagoval Major na informace z odposlechů zveřejněné na Neovlivní.cz.

Peníze jsem si půjčil od rodičů, říká Major

„Peníze jsem si půjčil od rodičů, protože jsem chtěl koupit nemovitost. Tuto půjčku od rodiny jsem řádně uvedl v majetkovém prohlášení," sdělil náměstek.

V jeho čestném prohlášení o majetku nabytém v průběhu výkonu funkce, které má datum 26.6. 2015, figuruje půjčka od rodičů ve výši 750 tisíc korun.

Major potvrdil, že podnikatele Kyselého dlouhodobě zná.

„S panem Kadlecem jsem se viděl snad třikrát v životě na sportovních a společenských akcích. Znám jej formálně," vysvětloval olomoucký politik.

Podle policejních odposlechů měl Kadlec s Kyselým tyto peníze řešit na dvou schůzkách. Policista měl podnikatele informovat, že policie dostala od banky údaje k těmto transakcím. A následně pak Kadlec Kyselého nabádal, aby si náměstek primátora peníze vybral, protože policie se o něj zajímá v jedné z kauz spojených s olomouckou radnicí.

„Dále podezřelý Karel Kadlec vyzývá podezřelého Ivana Kyselého, aby řekl Martinu Majorovi, že mu peníze nezablokují, že to je předčasné, ale aby si je vybral, což podezřelý Ivan Kyselý skutečně dne 22. 5. 2015 učinil na schůzce s Martinem Majorem v restauraci Potrefená Husa, kde ho podrobně instruoval, jak s těmito penězi naložit a že se má chovat opatrně," stojí podle Neovlivní.cz v jednom z dokumentů policejního spisu k olomoucké razii.

Schůzku s Kyselým nepopřel

Náměstek Major nepopřel, že se s Kyselým sešel.

„Pokud jsem se dozvěděl nějakou informaci, peněz jsem se ani nedotkl, nijak jsem to neřešil, bral jsem to jako hospodské tlachání," uvedl v úterý v rozhovoru pro Deník.

Odmítl, že by z toho měl mít nějaký prospěch nebo naopak někoho zvýhodňovat a uvedl, že je v šoku z toho, že jej měly klíčové postavy v kauze jmenovat v hovorech.

„Nejsem ten, kdo by měl ovlivňovat obsazování vysokých policejních pozic v rámci Olomouckého kraje. Nejsem ten, kdo by řídil budoucnost tohoto města, jsem jeden z jedenácti členů rady města. Netuším, čemu jsem mohl být tomuto triu (Kadlec, Petrůj a Kyselý) prospěšný," prohlásil.

Politik a právník se zároveň pozastavoval nad tím, že se postupně dostávají na veřejnost poměrně přesné informace o celé kauze.

„A které se dotýkají nejniternějších částí případu. S ohledem na to, že všechny osoby, které se tohoto trestního řízení jakkoliv účastní, byly poučeny o své povinnosti mlčet," dodal.