Olomoucký sbor, který koncertoval například s Jitkou Zelenkovou, Bobem Frídlem, Ilonou Csákovou, Vladimírem Hronem a Pavlem Šporclem, se podle sbormistryně Hany Vyroubalové na akci Česko zpívá koledy těší.

Program koled už má sbor připravený.

"Budeme zpívat pět koled, jako všechny sbory v republice a navíc přidáme tradiční píseň Vánoce Vánoce přicházejí," uvádí Hana Vyroubalová.

Členové sboru měli před letošním zpíváním, které bude ve středu 12. prosince od 18 hodin po celé České republice i v zahraničí, hodně napilno.

"Podzim byl pro nás náročný. V polovině listopadu jsme soutěžili v Novém Jičíně na celostátní soutěži Porta Musicae, kde jsme v silné konkurenci osmi sborů v naší kategorii získali krásné stříbrné pásmo. Dále se připravujeme na koncert s Pavlem Šporclem v olomoucké Redutě a následně na výchovné koncerty pro mateřské školy," vysvětluje Hana Vyroubalová.

Situaci sboru komplikuje komplikuje jiný repertoár pro každou akci. S koledami ale takový problém není, protože je má sbor po tolika letech nacvičené a stačí jim jedna zkouška na sehrání se s muzikanty.

Vánoční koncert všech sborů

Nejmladší zpěvačce na Horním náměstí bude šest let, té nejstarší osmačtyřicet.

V samotném sboru ale zpívají i tříleté děti. Kromě Horního náměstí budou různé sbory Music BoDo k vidění i na dalších akcích.

"Druhého prosince si zazpívá Music BoDo na koncertě s Pavlem Šporclem v Redutě, ve stejnou dobu bude náš sbor Kassiopea zpívat na rozsvěcování vánočního stromku v Radíkově, ale hlavně nás čeká devatenáctý prosinec, kdy v osmnáct hodin v Redutě proběhne Vánoční koncert všech pěveckých sborů BoDo," zve Hana Vyroubalová.

Posluchači se letos mohou těšit na novinku, pěvecký sbor dětí od tří do čtyř let, který se jmenuje Hvězdičky a podle Hany Vyroubalové by měl být ozdobou koncertu.

"Zimní sezonu zakončíme Rybovou Českou mší vánoční prvního ledna v Husově sboru," uzavírá Vyroubalová.