„Vyměnili jsme veškerou elektroinstalaci, dřevěné obložení i kamna. Přemístili jsme také saunová světla. V posledních několika dnech jsme prováděli podrobné zkoušky a testy. Zkušební provoz běžel bez přítomnosti návštěvníků,“ sdělil Milan Wagner ze společnosti Dalkia, pod kterou patří provozovatel bazénu a sauny firma Olterm.

Ode dneška začne sauna na olomouckém bazéně fungovat v běžném provozu. Provozovatel ji chtěl původně zprovoznit ještě před Vánocemi.

„Dodavatelská firma to bohužel nestihla, termín dokončení oprav se protáhl i kvůli vánočním svátkům. Teď už máme nové revizní zprávy, které potvrzují, že je vše v pořádku a provoz je bezpečný. Přesnou příčinu požáru však stále neznáme, hasiči ani policie ještě vyšetřování neuzavřeli,“ dodal Wagner.

Popálené návštěvnice sauny shodně uváděly, že k výbuchu a požáru došlo poté, co obsluha nalila na rozpálená saunová kamna neředěný vonný olej. Potvrdil to také soudní znalec z oboru chemie Vladimír Procházka, který vypracoval odborný posudek.

„Obsluha porušila provozní řád. Lávové kameny se mohou polévat jen čistou vodou. Vonné oleje se musí správně naředit vodou a používat jen ve speciální závěsné misce. Ta však v době požáru v sauně nebyla,“ uvedl pro Deník Procházka.

Vonné esence se však budou v opravené sauně používat i nadále. „Ani po požáru jsme od toho neupustili. Budeme je teď používat v samostatné závěsné misce a ředit vodou,“ ujistil Wagner.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika