Vyznavačům saunování se minulou zimní sezonu na Poděbradech naskýtal skličující ohled: populární „baňa“ byla fuč a novinka nikde. V pondělí 4. prosince provozovatelé rekreačního areálu s restaurací odhalili překvapení v podobě Poděbradské bani č. 2. První zájemci o saunování v přírodě si již začali rezervovat termíny.

V centru Olomouce, kousek od sebe, otevřelo několik podniků
Kuřata, kafe, tvarůžkové mňamky. V centru Olomouce nově otevřelo několik podniků

Po odstranění populární maringotky stojící na břehu jezera vedle restaurace Terasa hledali provozovatelé areálu variantu, jak by mohli se saunováním na Poděbradech pokračovat. „Chystali jsme saunu na vodě, plovoucí saunu,“ připomněl Jiří Holub, jenž provozuje rekreační areál s restaurací u jezera.

Novinka místo loděnice

Na spuštění atraktivní novinky pracoval jeho tým měsíce. „Bohužel z legislativních důvodů tento projekt nakonec nemohl pokračovat,“ vysvětlil.

Leden 2019.  Sauna v maringotce na přírodním koupališti Poděbrady u Olomouce.
Plovoucí sauna na Poděbradech? Kvůli komplikacím zůstalo u vize. Prozatím

Parta nadšenců, která za svého působení na Poděbradech pozvedla celý rekreační areál, se však nevzdala.

„Vymysleli jsme, že přes zimu využijeme prostory loděnice, které slouží jen pár měsíců v létě. A pustili se do práce,“ popisoval Holub.

Od října tak mohli návštěvníci Poděbrad slyšet z útrob objektu s restaurací Terasa zvuk vrtaček, pil a brusek.

„Lidé nakukovali, co se chystá. Tajili jsme naši novinku a dnes ji představujeme v plné parádě,“ ukazoval novotou zářící prostory šatny, odpočívárny a dřevem obložené nahřívárny.

Mikulášská nadílka. Ilustrační foto
Trhy na olomoucké náplavce začne Mikuláš, nabídnou koncerty i dobroty. PROGRAM

Kapacita až 10 lidí

V porovnání s maringotkou je saunovací i odpočinková část výrazně větší. Zatímco v maringotce byla maximální kapacita šest osob, do nové sauny se pohodlně vejde osm až deset lidí. K ochlazení ve studené jezerní vodě mohou návštěvníci využít vyspravené molo, na které se dostanou po dřevěné lávce.

„Sauna bude privátní. Cena zůstává stejná pro skupinku osob, ať přijdou dva lidé nebo sedm zájemců. Rezervační systém je již v provozu,“ informoval Jiří Holub.

Provozní olomoucké hospody Letňák Tomáš Adamec
Olomoucká novinka: předvánoční Letňák ožívá koncerty, punčem i zabijačkou

Od ledna chtějí provozovatelé areálu vyčlenit jeden den, zřejmě neděli, pro širokou veřejnost holdující saunování. Zároveň chystají lekce otužování se zkušeným lektorem.

„Ale hlavně chceme lidem opět nabídnout zážitek v podobě saunování v přírodě, bez spousty lidí a s hvězdami nad hlavou,“ dodal.

Provozní doba sauny

úterý až neděle 9:00-21:00

Ceník:

60 minut tepla 750 Kč

90 minut tepla 950 Kč

120 minut tepla 1200 Kč

Vypůjčení ručníku 35Kč/ osoba

Vypůjčení prostěradla 35Kč / osobu

Zdroj: Terasa Poděbrady