Pojízdná baňa funguje v areálu přírodního koupaliště Poděbrady od poloviny ledna letošního roku.

Poslední návštěvníci se v přírodním areálu saunovali na konci zimy. Pak baňa ukončila provoz a po letní koupací sezoně se na hlavní pláž v těchto dnech znovu vrátila.

„Sezona saunování se právě rozbíhá, už přišlo několik zájemců. Novinkou pro návštěvníky je vylepšení rezervačního systému. Lidé se brzy budou přes internet nejen objednávat, ale mohou z pohodlí domova také zaplatit, případně rezervaci zrušit a objednat se na nový termín,“ vysvětlil provozovatel Jiří Holub.

Na olomoucké tržnici montují ruské kolo.
Na olomoucké tržnici začala stavba ruského kola. Kolik bude stát svezení?

Ranní i večerní provoz

Zájem veřejnosti o saunování ve speciálně upravené maringotce majitele příjemně překvapil.

Baňu si oblíbili nejen obyvatelé Olomouce a okolí, ale za novým zážitkem přijeli také lidé z Brna.

„Největší zájem je v odpoledních a večerních hodinách. Máme ale také návštěvníky, kteří si oblíbili saunování výhradně v ranních hodinách. Jezdí k nám všechny věkové kategorie, nejčastěji se ale jedná o lidi ve věku od 30 do 50 let,“ popsal pestrou klientelu provozovatel.

Cestu do přírodní sauny na Poděbradech si našli také zahraniční návštěvníci.

„Například z Finska, ti na Olomoucku trvale žijí. Naši baňu si vyzkoušeli, dokonce nám dali nějaké tipy na vylepšení a jezdí sem pravidelně. Libí se jim, že to u nás funguje jako ve Finsku, kde se lidé saunují uprostřed přírody a osvěžují se chladnou vodou z jezera. Máme radost z toho, že právě oni jsou u nás spokojeni,“ poznamenal Jiří Holub. 

Stavba osvětlení kolem cyklostezky u Mlýnského potoka v olomoucké části Hejčín
Cyklostezka kolem Travise dostává osvětlení