Na aukčním serveru Aukro.cz jej získal pouhých třináct vteřin před koncem dražby. Peníze půjdou nadaci Malý Noe, která pomáhá opuštěným a týraným dětem.

„S částkou jsme spokojeni, naším cílem bylo překonat Saudkův loňský rekord na Aukru, tedy 75 tisíc korun,“ uvedl Pavel Vysloužil z pořádající agentury. Saudkova fotografie, která zobrazovala naději, totiž byla na tomto aukčním serveru vydražena už před rokem.

Saudek se tak zapojil do charitativního Projektu 24, jehož výtěžek šel na pomoc chudým dětem. „Vydražením díla pro nás skončil unikátní projekt, na jehož počátku byl odvážný nápad. Dobrý pocit umocňuje i fakt, že peníze putují na dobročinné účely,“ doplnil Vysloužil.

Dražba s vyvolávací cenou jedna koruna trvala přesně týden. Hned první den se částka vyšplhala na více než 40 tisíc korun; celkem padlo třiačtyřicet příhozů.

Novopečený držitel Saudkovy černobílé signované fotografie už ví, jak s obrazem naloží. „Bude viset u bratra v realitní kanceláři. Je teď v zahraničí, takže to pro něj bude dárek a zároveň překvapení,“ prozradil podnikatel Jan Štěpán.

Výtěžek dražby poputuje nadaci Malý Noe, která pomáhá dětem z Olomouckého kraje žijícím bez náležité rodičovské péče. „V současné době máme rozpracované dva projekty: jedním z nich je Klokánek v Olomouckém kraji, tím druhým Pokojíček v dětském domově Dolní Hejčínská,“ vyjmenoval Jaroslav Strejček z nadace Malý Noe.

„Chceme pomáhat při budování a provozu jednoho z center Klokánku v Těšeticích. V dětském domově bychom rádi postupně zrekonstruovali všechny pokoje, protože některé základní vybavení už nevyhovuje, třeba nábytek nebo koberce,“ vysvětlil Strejček.

Nadace se věnuje i zahraničním aktivitám. Do budoucna počítá s výstavbou školy v Zimbabwe, která bude sloužit dětem, jejichž rodiče zemřeli na AIDS.