Společnost Office Park Šantovka olomouckého developera Richarda Morávka už má představu, kdy by se chtěla na druhém břěhu Mlýnského potoka pustit do stavby projektu Šantovka 2. Plánuje i redesign současného obchodního centra s několika novinkami.

Velké divadlo a zaměření na volný čas

Investor již delší dobu připravuje přístavbu Šantovky s jedním podzemním a čtyřmi nadzemními podlažími. Se stávající obchodní galerií má být tato přístavba propojená ve druhém patře „pasáží“, kterou stavitel překlene tramvajovou trať a koryto Mlýnského potoka. Začít stavět by chtěl v druhé polovině příštího roku.

„V tuto chvíli jsme ve fázi, kdy precizujeme obsah a náplň budovy Galerie Šantovka 2,“ sdělil mluvčí Šantovky Petr Hlávka.

Jak vyplývá i z oznámení o zahájení stavebního řízení z počátku listopadu koncepce se může lišit v porovnání se stávající Šantovkou. Projekt počítá například s velkým divadlem.

„Koncepce bude skutečně zaměřena na kulturní, společenské a volnočasové aktivity,“ potvrdil Hlávka. „Plánované divadlo by mělo mít určitě větší kapacitu a zázemí, ale konečná podoba je pořád součástí dodělávání projektu,“ sdělil.

Stavba bytového komplexu Šantovka living v Olomouci, 17. 11. 2021
Šantovka Living se už staví, "ostrovní čtvrť" otestuje cenový strop v Olomouci

Podobu ladí londýnský ateliér

Design budovy finalizuje světoznámý atelier Benoy, který navrhoval i stávající obchodní centrum.

„Je pravdou, že přístavbu připravuje londýnský ateliér Benoy,“ uvedl Petr Hlávka.

Bližší informace o celém záměru chce investor zveřejnit zhruba v polovině příštího roku.

„V druhé polovině téhož roku pak vidíme začátek stavby,“ dodal mluvčí.

Společnosti Office Park Šantovka podala žádost o vydání stavebního povolení na stavbu Galerie Šantovka 2 již počátkem června loňského roku.

V rámci územního řízení podali námitku lidé ze sousedství. Stěžovali si, že je už dnes zatěžuje hluk vzduchotechniky na stávající nákupní galerii, poukazovali na auta parkující u jejich domů.

Galerie Šantovka otevřela v říjnu 2013 a o rok později se stala Stavbou roku 2014 - hlavním architektem je Robert Bishop z britského studia Benoy, jehož stavby stojí například v Šanghaji či Madridu.

Vizualizace nového obchodního centra Galerie Šantovka 2
Se Šantovkou 2 bude hůř, zlobí se místní. Jako jediní podali námitku

Redesign původního centra

Branami Šantovky doposud prošlo téměř 57 milionů návštěvníků. Vysokou návštěvností a prodejní plochou o rozloze 48 377 metrů čtverečních se řadí mezi deset největších a nejnavštěvovanějších center v České republice. Naposledy zde v minulém týdnu otevřel prodejnu oděvní gigant Marks & Spencer.

Na příští rok se podle mluvčího chystá celkový redesign stávající Šantovky.

„Zatraktivní vnější prostory centra, přinese nový koncept food courtu, centrum se stane zelenější a chystají se i ekologické projekty zaměřené na pěstování vlastních surovin pro gastro či chov včel,“ vyjmenoval Petr Hlávka.