V prodejně Tesco vybíralo v pondělí po deváté hodině ráno dětské oblečení asi osm zákaznic. Byla mezi nimi i jednatřicetiletá Alena z Olomouce, která začátkem května očekává narození prvního dítěte.

„Část výbavičky už jsme nakoupili na internetu. Pro mě je lepší, když si všechno můžu v klidu prohlédnout v obchodě. Využila jsem toho, že mají na oblečky pro miminka dvacet procent slevu. Ještě se půjdu podívat do prodejny Pepco, tam mě před chvílí odradila fronta. Tady jsem pořídila hlavně ´bodýčka´ a pyžamka,“ řekla nastávající maminka a mířila s nákupním vozíkem k pokladnám.

Fronty se netvořily ani v nedaleké prodejně sportovních potřeb Sportisimo a volno bylo i v prodejně KIK, která nabízí sortiment dětského oblečení, papírenských a domácích potřeb. Zákazníky tam od pondělí lákali na slevy a výprodeje.

Také do nákupní galerie Šantovka zamířila v dopoledních hodinách pro nové dětské oblečení a obuv spousta maminek a babiček, většinou nakupovaly bez dětí. Fronta se tam tvořila opět jen před diskontní prodejnou Pepco.

„Dcera šla do papírnictví pro fixy a náplně do gumovacího pera a já tady zatím vystojím frontu, ať nestrávíme nakupováním celý den. Ještě půjdeme vnoučatům vybírat nějaká trička a mikiny, přes zimu ze všeho vyrostli a jsou jim krátké rukávy,“ popsala Olomoučanka.

Z prodejny H & M o chvíli později vycházel v doprovodu rodičů a ročního brášky devítiletý Ríša ověšený několika nákupními taškami.

„Nakoupili jsme hlavně trička, mikiny a tepláky. Boty už nepotřebujeme, objednali jsme je už dříve přes internet, velikost jsme naštěstí trefili. Dnes jsme vyrazili hlavně pro pro oblečení. Máme všechno, co jsme potřebovali,“ pochvalovala si maminka malého školáka Michaela Vaňková z Prostějova.