Nové očkovací místo by mělo otevřít v 9:00. Zájemci o vakcínu ho najdou v prvním patře nákupního centra. V provozu bude sedm dní v týdnu, vždy od 9:00 do 19:00.

„Zájemci potřebují jen kartičku pojišťovny,“ připomněla krajská koordinátorka očkování Jarmila Kohoutová.

Koncert kapely Kryštof na Korunní pevnůstce v Olomouci, 24. července 2021
Kryštof to rozjel na olomoucké pevnůstce. Takto to tam žilo

Podle zkušeností z jiných míst v Česku, kde již nabídli lidem očkování bez předchozí registrace, přicházeli první zájemci zbytečně v předstihu a ráno se pak tvořily dlouhé fronty.

„Očkovacích látek bude dostatek. Pokud někdo nepřijde hned ráno, nic se nestane. Naopak. Když budou lidé přicházet průběžně, bude to jednodušší a komfortnější pro všechny,“ doporučila koordinátorka.

Vzhledem k prostorovým možnostem v nákupním centru nyní očkovací tým počítá s aplikací 400 až 500 dávek denně.

K dispozici budou dvě vakcíny: mRNA vakcína Comirnaty od společností Pfizer a BioNTech a vektorová vakcína Janssen, výrobce Johnson & Johnson, která je jednodávková.

Na D35 mezi Olomoucí a Mohelnicí v pondělí začala série oprav sjezdů. Na snímku EXIT 261 Křelov. Uzavřena je levá i pravá rampa, a to do 8. srpna, 26. července 2021
VIDEO: Dálniční exit u Křelova zavřela oprava, řidiči "bloudí"

V Šantovce se budou očkovat zájemci od 16 let. „Nebudeme očkovat děti 12 až 15 let ani samoplátce,“ upozornila Jarmila Kohoutová.

Chod očkovacího místa bez registrace zajistí spolu s Fakultní nemocnicí Olomouc Olomoucký kraj. S administrativou pomohou zaměstnanci krajského úřadu.

„Předpokládám, že zájem o očkování bez registrace budou mít hlavně lidé, kteří se zatím k vakcinaci nerozhodli. Jde nám především o to, aby počet naočkovaných v kraji narůstal,“ uvedl hejtman Josef Suchánek. „Prostředí nákupního centra a princip bezobjednávkového systému by mohly motivovat k očkování dosud nerozhodnuté obyvatele Olomouckého kraje,“ dodal.

Duhové větrníky v ulici 28. října v centru Olomouce, 24. července 2021
Duhové větrníky oživily centrum Olomouce, lidem mají zlepšit náladu