„Festival zahajujeme v úterý na olomouckém Horním náměstí, kde bude v 16 hodin odstartováno Šachové odpoledne pro nejširší veřejnost,“ uvedl ředitel festivalu Jaroslav Fuksík.

Hlavní atrakcí celého odpoledne pak bude bezplatná simultánka na třiceti stolech, kterou odehraje šestnáctý hráč světového žebříčku, slovenský reprezentant, Sergej Movsesian. Ten se s přítomnými podělí i o zážitky z velkých světových turnajů.

„Zahálet nebudou ani obří zahradní šachy, které budou připraveny pro veřejnost. Vyhodnotíme i šachovou soutěž, která vycházela v Olomouckém deníku a na vlnách Českého rozhlasu Olomouc. Úspěšní řešitelé budou odměněni věcnými cenami,“ pokračoval ředitel.

Samotný festival, který je největší šachovou akcí na Moravě, se pak uskuteční v kongresových prostorách Hotelu Sigma a jeho slavnostní zahájení bude ve středu v 16 hodin.

„Už ve středu dopoledne, od 10 hodin se uskuteční turnaj v rapid šachu kdy partie trvá maximálně půl hodiny. Šachisté z celého světa odehrají během festivalu deset turnajů. Největším z turnajů bude OPEN Olomouc, přístupný všem příznivcům královské hry z celého světa. Hrát se bude denně od 16 hodin a slavnostní ukončení připadá na čtvrtek 7. srpna v 15 hodin,“ vysvětlil organizátor akce.

Vstup do všech prostor je zdarma.