„S obyvateli jsme se domluvili na určité variantě, ale vzhledem k tomu, že letos nejsou peníze, tak jsme od toho zatím upustili. Je to ve fázi studie, nezadali jsme ani projektovou dokumentaci. Tou se budeme pravděpodobně zabývat v příštím roce, až se finanční situace trochu zlepší,“ vysvětlil starosta obce Lutín Antonín Bábek.

Zahrádky, kterých by se měly úpravy týkat, dnes nevypadají moc pěkně, někteří obyvatelé se o ně starají, jiní už ne a tak prostor zarůstá trávou.

„Proto jsme se rozhodli, že, bychom mohli tento prostor nějakým způsobem oživit. Architekti nám navrhli řešení, které zahrnuje parkovací místa, ale i odpočinkovou zónu, zeleň, stromy cesty, lavičky. Chtěli jsme tam i nějaký vodní prvek, ale k tomu se obyvatelé postavili zamítavě,“ přiblížil podobu starosta. S úpravou prostoru by se mělo začít už letos.

„V první části, když se přijíždí od Sigmy, bychom chtěli na podzim zrušit zahrádky a udělat z toho rovnou plochu, oset ji trávou, popřípadě tam zasadit keře,“ pokračoval Bábek.

Rozpočet zatím není stanovený, vše je zatím ve fázi studie. Obecní úřad však vyzval místní obyvatele, aby se k návrhu sami vyjádřili.

„Lidé se nám ozývali, připomínkovali a měli jsme i veřejné projednávání. Obyvatelé této části návrh přijali kladně, přistoupili k tomu velice racionálně. Myslím si, že jsme se shodli na celkem dobrém řešení. Věřím, že se nám to podaří,“ uvedl. Ulice Růžová je pojmenovaná podle růží, které dříve silnici lemovali. „Původně tam byla jedna růže vedle druhé, dnes jich tam je pár. Do budoucna by se tam mohli zase vrátit,“ doplnil starosta obce.⋌ (paš)