V roli Vévody z Buckinghamu se pak například objeví i herec Konstantin Lavroněnko, který si před dvěma lety zahrál hlavní postavu ve filmu Kajínek.

Olomoučané se však musí připravit na omezení, hlavně pak dopravní. Pro auta bude uzavřeno Michalské návrší a část Horního náměstí.

„Celý den 8. října bude úplně uzavřena ulice Univerzitní, která je jednosměrná, bude tam zákaz vjezdu všech vozidel. Tím tedy bude uzavřená celá ulice Univerzitní, Žerotínovo náměstí, ulice Na Hradě, Michalská, Mahlerova. Uzavřena bude i část Horního náměstí, prostor nad Krajinskou lékárnou, okolo Ceasarovy kašny. Vjezd do ulice Ztracené, výjezd z Mahlerovy, Michalské a Školní je pod uzavírkou. Zavřená je i Panská," popsal uzavírku ze stavebního odboru olomouckého magistrátu, Milan Fazekaš, který má na starost Oddělení státní správy na úseku pozemních komunikací.

Natáčení seriálu se zatím uskutečnilo v ruském Vyborgu, St. Petěrburgu, Petěrgofu a v Gatčině. Koncem září se natáčecí štáb přesunul do Čech, kde bude natáčení pokračovat další měsíc.

„V Čechách budeme točit, mimo jiné, exteriérové a výpravné bojové scény. Již v létě jsme vybrali velmi koloritní středověké hrady. Natáčecí štáb je mezinárodní. Koordinátorem šermířských soubojů je francouzský kaskadér Michel Carliéze se svým týmem, speciálně vycvičení koně se vezli z Litvy, zbraně jako muškety, halapartny, kordy a tak dále jsou z Čech, šaty pro královský pár ze Španělska a Francie," uvedla Kateřina Ulrychová z filmové společnosti K-International, která natáčení připravuje a doplnila, že seriál se točí pod taktovkou režiséra Sergej Žigunova. (paš)