V září a říjnu bude Ředitelství silnic a dálnic provádět rychlé opravy asfaltových hutněných vrstev na několika místech v Olomouci a okolí.

Nerovnosti se budou odstraňovat na silnicích první třídy číslo 35, 45, 46 a 55.

„Opravy se týkají Horní Loděnice nebo spojnice ze Šternberka do Olomouce. Přímo v Olomouci pak Chválkovické a Hodolanské ulice, kruhového objezdu u Globusu i příjezdu od Přerova. Z dálnic opravíme rampy Mladeč a Mohelnice na D35,“ vyjmenoval regionální mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Silnice z Hněvotína do Lutína bude kvůli rekonstrukci od čtvrtka 1. září 2022 pro veškerou dopravu uzavřená.
Silnici z Hněvotína do Lutína zavře oprava, na měsíce

Práce podle něj potrvají vždy přibližně týden. Po frézování budou následovat spojovací postřiky a pokládka asfaltu zakončená asfaltovými zálivkami, které brání průniku vody a nečistot do spodních vrstev vozovky. Provoz bude na opravovaných úsecích upraven na nezbytně nutnou dobu.

„Většinou mohou řidiči počítat s opatrným obousměrným průjezdem kolem pracoviště, ovšem například u opravy mohelnické rampy bude potřeba stanovit objízdnou trasu ve směru od Šumperka na Hradec Králové přes sjezd do Loštic,“ upozornil Miroslav Mazal s tím, že celková cena oprav dosahuje přibližně 5,2 milionu korun bez daně z přidané hodnoty.

Stavba mostu na silnici I/46 ve Šternberku, 24. července 2022
Komplikace na tahu přes Šternberk, otevření nového mostu má zpoždění