Od 11 hodin se na hřišti sejdou týmy z dvanácti obcí z Olomoucka a okolí a během dne budou bojovat o to, kdo má nejšikovnější tým.

Návštěvníky čeká kromě napínavých závodů i koncert kapely O5 a Radeček a zahraje i skupina Modrá rosa.

„Na hřišti se utká patnáct týmů z Bílé Lhoty, Červenky, Haňovic, Choliny, Litovle, Loučky, Měrotína, Mezic, Nasobůrek, Odrlic, Senice na Hané a Vilémova," vyjmenovala starostka Choliny Pavla Bezová.

Během druhého ročníku soutěže Hry bez hranic budou moci návštěvníci přihlížet, jak jejich favorité zápolí například při pivní, truhlářské či potápěčské štafetě nebo při hraní lidských kuželek.

„Dva členové družstva se budou muset obětovat pro tým a stanou se lidskou koulí. Zbylí členové družstva mají za úkol kouli roztlačit a shodit co nejvíce kuželek. Sčítá se počet shozených kuželek za obě kola a vyhrává tým, který má součet největší. Až v případě rovnosti bodů rozhoduje čas, potřebný na oba pokusy," vysvětlila pravidla Pavla Bezová.

Pivní štafeta, koblížky, gril

Na své si přijdou také milovníci piva, pro které je na míru dělaná soutěž s názvem Pivní štafeta.

„Na stole bude přichystaných pět půllitrů s pivem. Závodník doběhne ke stolu, vypije svůj a vezme jej zpět na startovní čáru, kde použité sklo umyje a položí na připravený stůl. V momentě, kdy hráč položí čistý půllitr, vybíhá další soutěžící. Až bude umytý poslední, soutěž končí. Rozhoduje čas," doplnila starostka.

Soutěžit se začne ve 13 hodin, nejlepší tým bude vyhlášený ve 20 hodin.

Večerní program pak bude patřit především hudbě a tanci, kdy od 20.30 na pódium vystoupí O5 a Radeček a Modrá rosa.

Po celý den budou pro návštěvníky připravené speciality z grilu a udírny, nápoje, makrely nebo smažené koblížky.

Speciálně pro Hry bez hranic si nechali pořadatelé uvařit výčepní pivo Křópalovu Desitku.

Akce začíná v sobotu 9. července v 11 hodin, vstup je zdarma.