Také ostatní areály v Jeseníkách před zimou využívají počasí a vylaďují poslední drobnosti před nadcházející sezonou. Největší novinkou má být otevření areálu v Koutech nad Desnou, ostatní se však nové konkurence nebojí.

„Sezonu jsme v Jeseníkách zahajovali vždy jako první a doufám, že na rozdíl od loňska sázku s kamarády neprohraju. K zasněžování jen potřebujeme, aby na konci listopadu teploty spadly na pět stupňů pod nulu,“ řekl Procházka.

Na sjezdovkách v Branné zůstanou ceny permanentek stejné jako v loňské sezoně.

„Na zdražování vůbec není vhodná doba, ceny držíme na stejné úrovni třetí rok,“ dodal Procházka.

V areálu Kaste v Petříkově, kde rovněž ceny jízdného na vlecích zůstanou stejné jako loni, se změny týkají kapacity ubytování.

„Podařilo se nám zrekonstruovat chatu, takže můžeme návštěvníkům nabídnout více míst pro ubytování,“ vysvětlil majitel areálu František Kaštyl.

Novinka v Koutech? Soustředíme se na rodiny

Všichni, kteří podnikají v turistickém ruchu v Jeseníkách, se ale shodují, že největší senzací bude otevření nového areálu v Koutech nad Desnou. Pro ostatní areály to bude znamenat boj o lyžaře.

„Koutecký areál nabízí zcela jinou dimenzi, hodně se již blíží alpským střediskům. Jeho obrovská výhoda je také dobrá dostupnost, ale nečekám, že by k nám lidé přestali jezdit. My se díky méně náročnému terénu soustředíme spíš na rodiny s dětmi,“ konstatoval Rostislav Procházka.

Téhož názoru je i majitel střediska v Koutech nad Desnou Tomáš Kareš, jehož sjezdovky s novým centrem v Koutech téměř sousedí.

„Již druhou sezonu máme na svahu snowpark, o který jistě bude zájem,“ sdělil Tomáš Kareš.

Také on sází na rodiče, kteří na mírnějším svahu chtějí naučit lyžovat své ratolesti, i na lyžařské kurzy, které do jeho střediska jezdí pravidelně.