Práce v ulici Hvězdné údolí ve směru na Dalov odřízly v této lokalitě autobusovou dopravu. Kompletně by kanalizace měla být hotová do konce roku. Dělat se bude také ve třech samostatných obcích.

Uzavřená ulice Olomoucká, která je přetnutá zákazem vjezdu zhruba po osmdesáti metrech za kruhovým objezdem, ztěžuje řidičům příjezd do centra. Tam musejí dojet po objízdné trase přes ulice Bojovníků za svobodu, náměstí Svobody a Bezručovu.

Uzavřenou ulicí Hvězdné údolí zase normálně projíždí autobusy na Moravský Beroun.

„Po dobu úplné uzavírky bude provoz linky vedený obousměrně po objízdné trase, která povede ze zastávky Šternberk – Dvorská přes Světlov zpět na silnici třetí třídy a dál do Dolního Žlebu. Zastávka Šternberk – Hvězdné údolí, mateřská škola je přemístěna v blízkosti restaurace Lišákova nora,“ sdělila Irena Černocká, mluvčí šternberské radnice.

AKTUÁLNÍ PŘEHLED UZAVÍREK (sternberk.eu)

Na konci roku by po všech zásazích mělo vzniknout pětatřicet kilometrů nové kanalizační sítě a přes tisíc nových přípojek. Kromě místních částí se bude kanalizace kopat ve třech samostatných obcích Lužice, Hlásnice a Babice.

Celkové náklady projektu převyšují částku čtyři sta šestnáct milionů korun bez DPH, zhruba tři sta milionů korun by měly pokrýt evropské dotace a zbytek zaplatí investor.

Samotné domovní přípojky od revizní šachty až do nemovitosti si musí majitelé budov vybudovat vlastními náklady.

„Snahou města bude spojit stavební práce na výstavbě kanalizace s opravami vozovek, případně s komplexní opravou povrchů komunikací, které již nyní vykazují výrazné technické nedostatky. Tyto práce bude zajišťovat a hradit Město Šternberk,“ píše se na webu společnosti VHS Sitka, která je investorem stavby.