Od 1.května jsou zpřístupněny další atrakce v resortu Dolní Morava, kde je kromě Stezky v oblacích možné navštívit dětské zážitkové parky. Lidé mohou vyrazit i na bobovou dráhu v Hlubočkách.

„Jedeme od 8.30, bohužel v Ramzové prší, je sedm stupňů, takže dnes na výlet k nám přibalit pláštěnku. Zatím jsme nikoho nesvezli, ale to přijde. Je moc brzy,“ usmívala se před 9.hodinou Pavlína Lázničková ze společnosti Bonera.

Turisté musejí mít roušky a ve stanicích dodržovat odstupy dva metry. „Roušku musejí mít návštěvníci i během jízdy na lanové dráze,“ poukázala..

Velkorakovský minipivovar - samoobslužný výčep v Rakové u Konice
Minipivovar jezdí za výletníky s dodávkou, otevřel i samoobslužný výčep

Ve stanicích, restauracích a bufetech platí omezení. Restaurace na Chatě Jiřího je uzavřena, ale v provozu je bufet. Stejně tak na Čerňavě se mohou turisté občerstvit, otevřeno je výdejní okénko. „Toalety jsou uzavřené,“ upozornila Pavlína Lázničková.

Lanová dráha Borena na Ramzové se zastavila v polovině března. Provozovatel po předčasně ukončené zimní sezoně provedl potřebnou údržbu dopravního prostředku, aby zařízení bylo připraveno na start letní sezony.

Od 1.května pokračují ve zpřístupňování atrakcí v resortu Dolní Morava, kde kromě Stezky v oblacích jsou v provozu dětské zážitkové parky, lanovka i Mamutí horská dráha.

„V provozu budou aktivity a občerstvení v dětských parcích v údolí i na horském hřebeni, Stezka v oblacích a občerstvení u chaty Slaměnka, na který se návštěvníci mohou pohodlně nechat vyvézt letní lanovou dráhou Sněžník nebo Mamutí horskou dráhou,“ zvali provozovatelé.

Na nástupu i výstupu z lanovky a horské dráhy by měli mít návštěvníci kromě roušky či šátku také rukavice, kterými se budou během jízdy držet bezpečnostních madel.

Rodiny s dětmi si mohou užít jízdu na bobové dráze v Hubočkách, která je o víkendech v provozu.

„Jízda na bobové dráze je možná pouze v rukavicích, které je možné také získat přímo u obsluhy v pokladně bobové dráhy. V případě že bude rukavic nedostatek, bude se dezinfikovat brzdná páka bobů po každé jízdě,“ uvedli provozovatelé střediska.

Selské trhy na olomouckém výstavišti Flora
Na Floře měly premiéru Selské trhy, takto to vypadalo