Petice se zhruba sto šedesáti podpisy dorazila na magistrát loni na podzim.

Olomoučané jejím prostřednictvím požadovali odstranění hřiště.

Jednak je zastaralé, hluk se při hře odráží mezi bloky domů a také jim vadí, že slouží jako místo, kam se chodí popíjet.

„Ani si tu nehrají děti, jako spíš pubertální mládež. Často se to změní ve vysedávání pod okny, hlavně v létě," popsal tehdy Robert Mikulka z Werichovy ulice.

Byla i varianta parku

Začátkem února proto vedení města dorazilo na veřejné jednání komise městské části Nové Sady.

„Bylo tam hodně lidí, zástupci petičního výboru, přednesly se různé varianty. Na odstranění klece je shoda, jako komise jsme to podporovali, hřiště je opravdu nevyhovující," shrnula předsedkyně komise Alena Adamíková.

Diskuze, čím malé sportoviště nahradit, směřovala už předtím k parkovišti, mezi lidmi ze sídliště měl tento návrh podporu.

Primátor Antonín Staněk (ČSSD) představil i variantu parkové úpravy, připomněl ale možné potíže s kontaminovaným podložím.

„Lidé se v podstatě vyjádřili, že jim ani nevadí parkoviště pod okny, protože situace s parkováním je katastrofální," uvedla Alena Adamíková.

HLASOVALI JSTE: Z hřiště ve Werichově může být parkoviště. Co byste tam chtěli vy?

Pro auta jen šest míst

Počet míst pro auta teprve určí zpracovávaný projekt, příliš vysoký ale nebude.

„Klec kolem hřiště je malá, je to jen prostor mezi bokem domu a chodníkem, musí se také upravit nájezd. Když budu optimista, tak šest aut?" odhadovala předsedkyně.

Hřiště zmizí, až bude připravený projekt a vybraná stavební firma.

„Kdybychom ho zrušili teď, stejně se tam může hrát a může tam být víc problémů. Taková je i dohoda s občany. Myslím, že teoreticky by se to celé mohlo stihnout letos," sdělil primátor.