Rozhledna Kopaninka se nachází u Repech na Drahanské vrchovině, asi čtyřicet kilometrů jihozápadně od Olomouce. Dostavěná byla před dvěma lety.

„Dorazili jsme z Vyškova, tam je spíš bláto než sníh a tady je to paráda. Děcka se vyblbnou, pak posedíme na sáňkách a popijeme čaj s termosky a dáme svačinu. Že je tu spousta lidí nám ani tolik nevadí, přijde mi, že těch kopečků je tu dost a že se tu prostě všichni nějak rozumně rozprostřeme,“ okomentovala dění u rozhledny Olga Březinová.

Bez roušek? Nevadí

A ani to, že nikdo při dovádění ve sněhu a při postávání na kopcích nemá nasazenou roušku ji nijak neštve.

„Musíme se přeci všichni trochu nadýchat čerstvého vzduchu, důležitý je respekt k ostatním, ten tu lidé mají, nikdo se na nikoho netlačí, vzájemně si ponecháváme aspoň trochu prostoru. A tak by to podle mě mělo být,“ vysvětlila Březinová.

S občerstvením i vyhlídkou

S povděkem kvituje i to, že v blízkém penzionu Lada je otevřené výdejní okénko.

„My tam sice s dětmi nepůjdeme, máme občerstvení svoje, ale chápu, že dát si horký čaj je pro mnohé příjemným lákadlem. A je nutné drobné podnikatele podporovat,“ doplnila Březinová.

Možnost zasáňkovat si či dát si něco k pití a snědku doplňuje v Repechách ještě jedna příjemná věc. A tou je návštěva rozhledny Kopaninka. Zatímco na svazích je lidí spousta, na rozhledně je docela klid, lidé se tam v pozvolném tempu střídají a netvoří se tak žádné fronty.

„I my jsme na hoře před půlhodinkou byli, výhled z vršku je super. Sněhové scenérie mají prostě své kouzlo,“ uzavřela Březinová.