Eliška se raduje, že znovu slyší

Slyšet svět kolem sebe mohla čtyřletá Eliška z Přerova jen díky naslouchátkům, která musela nosit v obou uších. Před více než devíti měsíci je však ztratila. Díky výtěžku z Kabelkového veletrhu Deníku teď bude mít nová.

Čtyřletá Eliška má díky výtěžku z Kabelkového veletrhu nová naslouchadla„Když Eliška ještě měla naslouchátka, bylo vidět, jak se zlepšuje. Začínala opakovat slova a vytvářela si slov-ní zásobu. To je důležité pro to, aby mohla nastoupit do školy. Při hraní se sestrou je bohužel obě ztratila a bylo jasné, že nová se musí pořídit co nejrychleji. Naštěstí se objevila možnost financovat je z výtěžku Kabelkového veletrhu," říká Radka Cázerová z přerovské Charity, která pomáhá Elišce i její mamince.

Kvůli tíživé finanční situaci na ně z rodinného rozpočtu nezbyly peníze, proto charitativní pracovnice hledala pro Elišku jinou cestu.

„Nová naslouchátka stojí asi dvanáct tisíc korun. Od pojišťovny by na ně Eliška měla nárok až za pět let, což by její slovní zásobu a schopnost pojmenovávat věci hodně pozastavilo," vysvětluje Radka Cázerová.

Teď už jsou naštěstí naslouchátka hotová a můžou Elišce začít sloužit. „Už když jsme byly u paní doktorky poprvé, byla Eliška nadšená a chtěla si je vzít rovnou domů. Opět slyšela a měla z toho radost. Hned začala opakovat slova po ostatních. Jsme moc rádi, že část výtěžku z Kabelkového veletrhu putovala právě k ní," raduje se Radka Cázerová.

Ve školce se bude Marečkovi lépe sedět. Díky vám

Od narození se sice musí potýkat se závažným svalovým onemocněním, to však Marečkovi Kovaříkovi nezabrání v tom, aby se radoval ze života jako jiné děti. Když mu to zdraví dovolí, rád si maluje s dětmi ve školce a navštěvuje i atletický kroužek. Díky výtěžku z Kabelkového veletrhu Deníku se mu pobyt ve školce ještě více ulehčí a zpříjemní.

Nemocný Mareček dostal díky Kabelkovému veletrhu novou speciální židliZa vybrané peníze mu rodiče mohou pořídit speciální židličku, která ho bude při sezení dobře fixovat.

„Mareček trpí vrozenou formou svalového onemocnění, kvůli které má velmi opožděný pohybový vývoj. Sám nesedí ani nechodí. I přes tyto problémy je to ovšem velmi bystrý, usměvavý a společenský chlapec. Aby mohl být s dětmi ve školce, potřebuje speciální židličku, která mu pomůže stabilně sedět. Proto jsme velice rádi za finanční pomoc na pořízení židličky," raduje se Marečkova maminka Ivana Dvořáková.

Za příspěvek jedenáct tisíc korun mu rodina koupila komponenty k židličce, která je sama o sobě velmi finančně nákladná.

„Jednu židličku, kterou máme doma, nám pokryla pojišťovna, ale na druhou do školy už jsme neměli nárok. Právě proto jsme moc rádi za tuto finanční pomoc, za kterou jsme mohli dokoupit opěrky, které budou Marečkovi přidržovat trup, polstrování do židle a fixační pásy," vypráví Ivana Dvořáková.

Jednu židličku tak může mít Mareček na doma a druhá mu umožní kvalitně sedět při malování a hraní ve školce. „Je to pro nás velká pomoc, díky níž bude Marečkův život veselejší a hravější," říká na závěr maminka Marečka Ivana Dvořáková.