Trénink se koná v úterý 3. června v 18 hodin a sraz je u fontány hotelu Zámek ve Velké Bystřici.

„Sama běhám už delší čas, začaly mě oslovovat některé velkobystřické maminky, ptaly se, jak správně běhat. Nešlo jim to. Proto vznikla tahle iniciativa," vysvětluje organizátorka úterního tréninku Kamila Petrová.

Poprvé se asi dvacítka běžců sešla v centru města už minulý týden. Od fontánky vyklusali do parku, kde na ně čekala malá rozcvička se základními informacemi z běžecké abecedy.

„Potom jsme se vydali směr Bystrovany a Olomouc. Ti, kteří mají víc zkušeností běželi do Olomouce a pak zpět, já jsem se začátečníky a méně zdatnými chvíli běžela, chvíli šla. Probírali jsme techniku, řešili dýchání a pak jsme se vrátili do Bystřice. Povídali jsme si o našich zkušenostech," přibližuje trénink Kamila Petrová.

Akce je určená a otevřená každému sportovci. Tomu, co už nějaké kilometry má za sebou, ale i těm, kteří by chtěli se sportem teprve začít. Nakonec aktivity na atlety čeká iontový nápoj zdarma.

„Posilovny mě časově omezovaly, přemýšlela jsem, co by mi vyhovovalo a běh je ideální. Vyčistí se vám hlava, jste při něm volní, nemusíte si nic dopředu složitě plánovat. Vezmete si boty a tepláky, jdete do lesa. Mám tenhle sport ráda," doplňuje organizátorka.

Více informací zájemci najdou na facebooku „Rozběháme Velkou Bystřici – rozběháme Česko."