„Určitě to vítám. Nejen ve třídách na jižní stranu, kde je teplo hodně naakumulované, je to s rouškami nesnesitelné pro děti i učitele. Nemáme klimatizaci. Když mají učitelé šest vyučovacích hodin, těm lidem je opravdu špatně,“ reagoval Zbyněk Kundrum, ředitel Základní školy Mozartova Olomouc.

Jedním dechem ale dodal, že věřil v kompletní sundání roušek ve škole. Ne pouze během vyučovací hodiny.

„My všichni učitelé jsme očkovaní, všechny děti jsou pravidelně testované. Žádné pozitivní případy nemáme. Proč se vůči sobě pořád máme chránit. Je to až málo důstojné,“ poznamenal ředitel.

Úlevu od respirátoru v hodině přivítala i osmnáctiletá studentka z Olomouce.

„Jsem ráda, že ve třídě nebudeme muset trpět v respirátoru. Už nyní někteří profesoři tolerovali, když jsme si je sundali. Vydržet až osm hodin v současném horku s respirátorem? Když oknem do třídy pere slunko? Bylo mi dnes chvílemi špatně,“ reagovala v pondělí večer gymnazistka.

O přestávkách a ve společných prostorách však povinnost nošení roušek zatím platí i nadále, jak na twitteru oznámil ministr školství Robert Plaga.

V Olomouckém kraji je 20 potvrzených případů Covidu-19 za posledních sedm dní na 100 tisíc obyvatel. Incidence stále klesá. Za neděli odhalili v laboratořích šest nových případů koronaviru.