Společnost Rossmann prodejnu ve Slovenské ulici uzavřela a přestěhovala se do prostor v obchodním centrum Olomouc City, které jsou pro ni podle mluvčí Olgy Stanley vhodnější.

„Velmi dlouho jsme měli dvě prodejny blízko sebe. Pro uspokojení většího spektra zákazníků jsme se rozhodli ponechat prodejnu na Horním náměstí a pobočku ve Slovenské ulici přesunout do jiné části města,“ sdělila Olga Stanley.

Prodejna ve Slovenské ulici byla přitom první, kterou společnost Rossmann v Olomouci v březnu 2002 otevřela.

„Uzavřena byla druhého března letošního roku, po neuvěřitelných devatenácti letech,“ poznamenala mluvčí.

Prostor po Baťovi i Camaieu stále prázdný

Po mnoha letech skončila v závěru ledna s prodejem obuvi v prodejně v Riegrově ulici číslo 1 společnost Baťa.

Nemovitost je od března volná, ze střechy budovy už zmizel reklamní nápis a prostory k pronájmu nabízí realitní kancelář. Tamní prodejna má rozlohu 420 metrů čtverečních a k dispozici je také 110 metrů čtverečních skladových prostor se zázemím pro zaměstnance. Měsíčně nájemce zaplatí přibližně 136 tisíc korun.

Prostory si od začátku letošního roku prohlédlo několik zájemců, zatím však konečné rozhodnutí od žádného z nich nepadlo.

„Lidé se nyní do pronájmu komerčních prostor nehrnou, doba je nejistá. Zájem o bývalou prodejnu Baťa projevili dva ´velcí hráči´ na trhu, kteří provozují síť hypermarketů a supermarketů, na prohlídce byli také vietnamští obchodníci. Zatím jsou prostory volné,“ sdělil realitní makléř Petr Sítař ze společnosti Vojta reality, která nemovitost nabízí k pronájmu.

Už od léta loňského roku jsou prázdné také komerční prostory v ulici 28. října číslo 2, kde léta nabízela oděvy francouzská módní značka Camaieu.

Firma působila na českém trhu od roku 2002, olomouckou prodejnu v centru města otevřela o šest let později. S finančními problémy se společnost potýkala již před začátkem koronavirové epidemie, podle obchodního rejstříku je v úpadku.