Nový kruhový objezd se původně měl budovat už v druhé polovině letošního roku v křižovatce ulic Pplk. Sochora, Gagarina a U Cihelny v olomoucké městské části Droždín.

Před pár dny se ale situace změnila. Vypadá to, že rondel, po kterém droždínští dlouhá léta volají, se letos stavět nezačne. Potvrdila to také mluvčí hejtmanství Eva Knajblová.

„Pokud jde o řešení dopravní situace v Droždíně, my už teď víme, že letos se stavbou kruhového objezdu nezačneme. Důvodem je odvolání jednoho z účastníků stavebního řízení,“ vysvětlila Eva Knajblová.

Olomoucký kraj zatím přistoupí alespoň k dočasnému řešení dopravní situace, které má zlepšit bezpečnost chodců.

„Tím je instalace vodorovného značení, prahů, které zabrání, aby vozidla vyjížděla mimo vyznačené pruhy. Vše ještě doplní ostrůvek z umělého segmentu. Finančně se na tom bude podílet Olomouc a Správa silnic Olomouckého kraje. Ochrana chodců je v kompetenci města, to už potvrdilo, že peníze uvolní. Práce začnou už v příštím týdnu,“ informovala mluvčí kraje.

Protest, figuriny, značky

Obyvatelé Droždína si na vysokou rychlost projíždějících osobních i nákladních vozidel stěžují léta.

Poté, co byla v této městské části vozidlem sražena desetiletá školačka, uspořádali protestní akci. Loni v říjnu zablokovali všem vozidlům průjezd neustálým přecházením po přechodu tam a zpátky.

V minulosti si droždínští také vyrobili tři figuríny dopravních policistů, kterými se snaží projíždějící šoféry alespoň částečně zpomalit.

V říjnu loňského roku byly na několika místech nainstalovány nové dopravní značky doporučující snížení rychlosti jízdy na 30 kilometrů v hodině.

Droždínská komise městské části se problémy opakovaně zabývala a usilovala právě o výstavbu nového kruhového objezdu, který má zvýšit bezpečnost chodců a zároveň zklidnit dopravu.